Noriu gauti/pakeisti leidimą laikinai gyventi
- Šeima
- Noriu gauti nacionalinę vizą
- Noriu gauti/pakeisti leidimą laikinai gyventi
- Darbas
- Mokslas
- Teisėta veikla
- Kita
- Esu Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, Jungtinių Amerikos Valstijų, Kanados, Naujosios Zelandijos, Pietų Korėjos pilietis
- Atvykstu pagal stambaus projekto investicijų sutartį (Investicijų įstatymo 15(5) str. 6 d.)
- Atvykstu pagal investicijų sutartį, kurioje nustatytos specialios investavimo ir verslo sąlygos (Investicijų įstatymo 13(1) str. 3 ir 4 d.)
- Dalyvauju tarptautinėse operacijose, pratybose ir kituose renginiuose arba esu tokio asmens išlaikytinis (Tarptautinių operacijų, pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių įstatymo 12 str.)
Noriu gauti/pakeisti leidimą laikinai gyventi
Lietuvoje gyvena mano tėvai, kurie yra Lietuvos piliečiai. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas(pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas.
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį;
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS);
pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi ir tik tuo atveju, jeigu esate vyresnis negu 14 metų. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
dokumentas dėl sveikatos draudimo;
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu už jus mokomos privalomojo sveikatos draudimo įmokos.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti / pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo:
- turite rezervuotu laiku kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi priimamas ir leidimas laikinai gyventi išduodamas:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3 mėn ;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi bendra tvarka ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 2 mėnesiams, o prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi skubos tvarka ir prie jo pridedami dokumentai – likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Galite, jums leidimo dirbti Lietuvoje nereikia.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas 2 metams, o pakeistas − 4 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS)
pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“ Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti Migracijos departamente, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“,
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Esu nepilnametis, Lietuvoje gyvena mano tėvai, turintys leidimą gyventi Lietuvoje, arba mano vieno iš tėvų sutuoktinis, kuris yra Lietuvos pilietis ar turi leidimą gyventi Lietuvoje. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas (išduoti) | |
Dokumentų sąrašas (pakeisti) |
Dėmesio:
Vaiko (įvaikio) iki 16 metų dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar pakeitimo pateikia vienas iš jo tėvų (įtėvių), arba globėjas (rūpintojas) ar kitas teisėtas atstovas. Pateikiant neveiksnaus užsieniečio arba užsieniečio nuo 2 iki 16 metų prašymus išduoti arba pakeisti leidimą turi dalyvauti ir pats užsienietis.
Vyresni nei 16 metų nepilnamečiai vaikai dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar pakeitimo pateikia patys.
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu jūs atvykstate pas jus globojantį vieno iš tėvų sutuoktinį, santuoką patvirtinantis dokumentas;
- jeigu teikiate dokumentus kartu su vienu iš tėvų arba vieno iš tėvų, globojančio jus, sutuoktiniu, kuris ketina dirbti kaip dėstytojas arba tyrėjas, kitos ES valstybės narės jam išduotas galiojantis leidimas laikinai gyventi ar nacionalinė viza mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų vykdymo tikslu bei kitos ES valstybės narės jums išduotas galiojantis leidimas laikinai gyventi ar nacionalinė viza šeimos susijungimo tikslu (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu jūs atvykstate pas vieną iš tėvų arba pas vieno iš tėvų, globojančio jus, sutuoktinį, kuris pragyveno Lietuvos Respublikoje pastaruosius 2 metus, turi ne mažiau kaip vienus metus galiojantį leidimą laikinai gyventi, ir turi pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jo pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtina, jei jis:
- yra Lietuvos Respublikoje gyvenančio Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio, turinčio Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, šeimos narys; arba
- yra tradicinės Lietuvos religinės bendrijos (bendruomenės) ar valstybės pripažintos religinės bendrijos narys arba Lietuvos Respublikoje juridinio asmens statusą turinčios kitos religinės bendruomenės ar bendrijos dvasininkas; arba
- ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai visą darbo laiką dirbo pagal darbo sutartį ne daugiau kaip pas du darbdavius.
- jeigu jūs atvykstate pas vieną iš tėvų arba pas vieno iš tėvų, globojančio jus, sutuoktinį, turintį leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip kitoje ES valstybėje narėje įgijusiam ilgalaikio gyventojo statusą, dokumentas, patvirtinantis, kad jūs buvote jo šeimos nariu jau toje valstybėje, kurioje jis įgijo ilgalaikio gyventojo statusą (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu jūs atvykstate pas vieną iš tėvų arba pas vieno iš tėvų, globojančio jus, sutuoktinį, kuris, tiesiogiai dalyvaudamas valstybei svarbiuose projektuose, yra investavęs Lietuvos Respublikoje nuosavą, skolintą ar patikėjimo teise valdomą ir naudojamą turtą, investiciją patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys);
Pavyzdžiui, tėvų arba vieno iš tėvų, globojančio jus, sutuoktinio įsipareigojimas užtikrinti jūsų pakankamas pragyvenimo lėšas Lietuvos Respublikoje ir jų (jo) banko pažyma ar darbo sutartis. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą.
Pragyvenimo lėšų dydis yra 0,5 minimalios mėnesinės algos per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
Įsipareigojimo suteikti pakankamai lėšų, kurių pakanka pragyventi Lietuvoje, forma.
- pasižadėjimas, kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS). Patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys;
- jeigu esate vyresnis negu 14 metų, pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- jeigu jūs vyresnis negu 14 metų ir esate užsieniečio – aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo arba Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos ar Pietų Korėjos piliečio, arba užsieniečio atvykstančio pagal stambaus projekto investicijų sutartį, – šeimos narys:
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi patvirtinama, kad nebuvote teistas. Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi, jeigu užsienio valstybėse, kuriose iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus, nebuvote teistas; arba
- pažyma, kad buvote teistas. Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi, jeigu užsienio valstybėse, kuriose iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus, buvote teistas. Tai yra užsienio valstybių kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, kad šiose valstybėse buvote teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys);
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu tėvai ar vienas tėvų dirba Lietuvoje arba dirbo Lietuvoje ne trumpiau kaip 6 mėnesius ir yra įsiregistravę (-ęs) Užimtumo tarnyboje kaip bedarbis.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Jeigu esate vyresnis negu 16 metų, turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti / pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo rezervuotu vizito laiku turite kreiptis į:
- Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- International House Vilnius (Konstitucijos pr. 3) arba Migracijos departamento teritorinį skyrių, jei esate šio užsieniečio šeimos narys:
- aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo;
- startuolio;
- verslininko;
- dėstytojo ar tyrėjo;
- perkeliamo įmonės viduje;
- atvykstančio pagal Investicijų įstatymą;
- Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, N. Zelandijos, Pietų Korėjos piliečio, kuris ketina dirbti ar užsiimti kita veikla Lietuvoje.
Nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimai dėl leidimų laikinai gyventi priimami ir leidimai laikinai gyventi išduodami per tokį pat laikotarpį kaip ir jūsų tėvams arba vieno iš tėvų, globojančio jus, sutuoktiniam:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3, 2 ar 1 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas, 1 mėn. ar 15 kalendorinių dienų;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 ar 1 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn. ar 15 kalendorinių dienų.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi bendra tvarka ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 2 mėnesiams, o prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi skubos tvarka ir prie jo pridedami dokumentai – likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas arba pakeistas tokiam pačiam laikotarpiui, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas ar pakeistas jūsų tėvams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“ Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Lietuvoje gyvena mano vaikas, kuris yra Lietuvos pilietis. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas(išduoti) | |
Dokumentų sąrašas(pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį;
Pavyzdžiui, banko pažyma, jūsų vaiko įsipareigojimas užtikrinti jūsų pakankamas pragyvenimo lėšas Lietuvos Respublikoje ir jo banko pažyma ar darbo sutartis. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą.
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
Įsipareigojimo suteikti pakankamai lėšų, kurių pakanka pragyventi Lietuvoje, forma.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS);
- pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi ir tik tuo atveju. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo;
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu už jus mokomos privalomojo sveikatos draudimo įmokos.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
- jeigu esate vyresnis negu 75 metų, Lietuvos Respublikoje gyvenančio Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio pasirašytas įsipareigojimas apmokėti išlaidas už gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu jums suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir ne mažiau kaip 3 draudimo įmonių raštai, patvirtinantys, kad dėl jūsų senyvo amžiaus ar sveikatos būklės atsisakoma jus drausti sveikatos draudimu. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti / pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo:
- turite rezervuotu laiku kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi priimamas ir leidimas laikinai gyventi išduodamas:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas;
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota 1 metus galiojanti nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5 – 3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi bendra tvarka ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 2 mėnesiams, o prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi skubos tvarka ir prie jo pridedami dokumentai – likus ne mažiau kaip 1 mėnesiui iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas 2 metams, o pakeistas − 4 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“ Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Lietuvoje gyvena mano vaikas, kuriam suteiktas prieglobstis Lietuvoje. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas(išduoti) | |
Dokumentų sąrašas(pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- dokumentai, patvirtinantys, kad jūs atvykstate pas nepilnametį vaiką, kuris yra nesusituokęs ir yra priklausomas nuo jūsų (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo);
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiu arba bent vieneriems metams.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS). Patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo;
- pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi ir tik tuo atveju, jeigu esate vyresnis negu 14 metų. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo);
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu už jus mokomos privalomojo sveikatos draudimo įmokos.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo:
- turite rezervuotu laiku kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi priimamas ir leidimas laikinai gyventi išduodamas:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas 2 metams, o pakeistas − 4 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos"
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Lietuvoje gyvena mano sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudariau registruotos partnerystės sutartį ir kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis arba užsienietis, turintis leidimą nuolat gyventi. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas(išduoti) | |
Dokumentų sąrašas(pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- santuoką patvirtinantis dokumentas, jei Gyventojų registre nėra duomenų apie santuokos sudarymą, arba registruotos partnerystės sutartis;
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį(pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo);
Pavyzdžiui, banko pažyma, sutuoktinio įsipareigojimas užtikrinti jūsų pakankamas pragyvenimo lėšas Lietuvos Respublikoje ir jo banko pažyma ar darbo sutartis. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą.
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
Įsipareigojimo suteikti pakankamai lėšų, kurių pakanka pragyventi Lietuvoje, forma.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS). Patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo;
- pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi ir tik tuo atveju, jeigu esate vyresnis negu 14 metų. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo);
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu jūsų sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo yra sudaryta registruotos partnerystės sutartis, dirba Lietuvoje arba dirbo Lietuvoje ne trumpiau kaip 6 mėnesius ir yra įsiregistravęs Užimtumo tarnyboje kaip bedarbis.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti / pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo:
- turite rezervuotu laiku kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi priimamas ir leidimas laikinai gyventi išduodamas:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas 2 metams, o pakeistas − 4 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos"
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Lietuvoje gyvena mano sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudariau registruotos partnerystės sutartį ir kuris yra užsienietis, turintis leidimą laikinai gyventi. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas (išduoti) | |
Dokumentų sąrašas (pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- santuoką patvirtinantis dokumentas, jei Gyventojų registre nėra duomenų apie santuokos sudarymą, arba registruotos partnerystės sutartis;
- jeigu teikiate dokumentus kartu su sutuoktiniu ar partneriu, kuris ketina dirbti kaip dėstytojas arba tyrėjas, kitos ES valstybės narės jam išduotas galiojantis leidimas laikinai gyventi ar nacionalinė viza mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų vykdymo tikslu bei kitos ES valstybės narės jums išduotas galiojantis leidimas laikinai gyventi ar nacionalinė viza šeimos susijungimo tikslu (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu jūs atvykstate pas sutuoktinį ar asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, kuris pragyveno Lietuvos Respublikoje pastaruosius 2 metus, turi ne mažiau kaip vienus metus galiojantį leidimą laikinai gyventi, ir turi pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jo pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtina, jei jis:
- yra Lietuvos Respublikoje gyvenančio Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio, turinčio Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, šeimos narys; arba
- yra tradicinės Lietuvos religinės bendrijos (bendruomenės) ar valstybės pripažintos religinės bendrijos narys arba Lietuvos Respublikoje juridinio asmens statusą turinčios kitos religinės bendruomenės ar bendrijos dvasininkas; arba
- ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai visą darbo laiką dirbo pagal darbo sutartį ne daugiau kaip pas du darbdavius.
- jeigu atvykstate pas sutuoktinį ar asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, turintį leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip kitoje ES valstybėje narėje įgijusiam ilgalaikio gyventojo statusą, dokumentas, patvirtinantis, kad santuoka ar registruotos partnerystės sutartis jau buvo sudaryta toje valstybėje, kurioje jis įgijo ilgalaikio gyventojo statusą (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu atvykstate pas sutuoktinį ar asmenį, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, kuris, tiesiogiai dalyvaudamas valstybei svarbiuose projektuose, yra investavęs Lietuvos Respublikoje nuosavą, skolintą ar patikėjimo teise valdomą ir naudojamą turtą, investiciją patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys);
Pavyzdžiui, banko pažyma, sutuoktinio įsipareigojimas užtikrinti jūsų pakankamas pragyvenimo lėšas Lietuvos Respublikoje ir jo banko pažyma ar darbo sutartis. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą.
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
Įsipareigojimo suteikti pakankamai lėšų, kurių pakanka pragyventi Lietuvoje, forma.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS). Patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys;
- pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi ir tik tuo atveju, jeigu esate vyresnis negu 14 metų. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta. Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- jeigu esate užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo arba Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos ar Pietų Korėjos piliečio, arba užsieniečio, atvykstančio pagal stambaus projekto investicijų sutartį, – šeimos narys:
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi patvirtinama, kad nebuvote teistas. Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi, jeigu užsienio valstybėse, kuriose iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus, nebuvote teistas; arba
- pažyma, kad buvote teistas. Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi, jeigu užsienio valstybėse, kuriose iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus, buvote teistas. Tai yra užsienio valstybių kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, kad šiose valstybėse buvote teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys);
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu jūsų sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo yra sudaryta registruotos partnerystės sutartis, dirba Lietuvoje arba dirbo Lietuvoje ne trumpiau kaip 6 mėnesius ir yra įsiregistravęs Užimtumo tarnyboje kaip bedarbis.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo rezervuotu vizito laiku turite kreiptis į:
- Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- International House Vilnius (Konstitucijos pr. 3) arba Migracijos departamento teritorinį skyrių, jei esate šio užsieniečio šeimos narys:
- aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo;
- startuolio;
- verslininko;
- dėstytojo ar tyrėjo;
- perkeliamo įmonės viduje;
- atvykstančio pagal Investicijų įstatymą;
- Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, N. Zelandijos, Pietų Korėjos piliečio, kuris ketina dirbti ar užsiimti kita veikla Lietuvoje.
Nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimai dėl leidimų laikinai gyventi priimami ir leidimai laikinai gyventi išduodami per tokį pat laikotarpį kaip ir jūsų sutuoktiniui arba asmeniui, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3, 2 ar 1 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas, 1 mėn. ar 15 kalendorinių dienų;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 ar 1 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn. ar 15 kalendorinių dienų.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki turimo leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas arba pakeistas tokiam pačiam laikotarpiui, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas ar pakeistas jūsų sutuoktiniui arba asmeniui, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“ Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Esu išlaikomas savo vaiko, kuris turi leidimą gyventi Lietuvoje. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas (išduoti) | |
Dokumentų sąrašas (pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- dokumentai, patvirtinantys, kad esu pirmos eilės tiesiosios aukštutinės linijos giminaitis (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia):
- išlaikomas ne mažiau kaip vienerius metus;
- negalintis pasinaudoti kitų šeimos narių, gyvenančių užsienio valstybėje, parama;
- jeigu teikiate dokumentus kartu su savo vaiku, kuris ketina dirbti kaip dėstytojas arba tyrėjas, kitos ES valstybės narės jam išduotas galiojantis leidimas laikinai gyventi ar nacionalinė viza mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbų vykdymo tikslu bei kitos ES valstybės narės man išduotas galiojantis leidimas laikinai gyventi ar nacionalinė viza šeimos susijungimo tikslu (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu jūs atvykstate pas vaiką, kuris pragyveno Lietuvos Respublikoje pastaruosius 2 metus, turi ne mažiau kaip vienus metus galiojantį leidimą laikinai gyventi ir turi pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje, jo pagrįstas perspektyvas įgyti teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje patvirtina, jei jis:
- yra Lietuvos Respublikoje gyvenančio Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio, turinčio Lietuvos Respublikos ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje, šeimos narys; arba
- yra tradicinės Lietuvos religinės bendrijos (bendruomenės) ar valstybės pripažintos religinės bendrijos narys arba Lietuvos Respublikoje juridinio asmens statusą turinčios kitos religinės bendruomenės ar bendrijos dvasininkas; arba
- ne trumpiau kaip 3 metus nepertraukiamai visą darbo laiką dirbo pagal darbo sutartį ne daugiau kaip pas du darbdavius.
- jeigu jūs atvykstate pas savo vaiką, kuris yra pilnametis užsienietis, turintis leidimą laikinai gyventi, išduotą kaip kitoje ES valstybėje narėje įgijusiam ilgalaikio gyventojo statusą, dokumentas, patvirtinantis, kad jūs buvote išlaikomas jau toje valstybėje, kurioje jis įgijo ilgalaikio gyventojo statusą (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- jeigu jūs atvykstate pas savo vaiką, kuris yra pilnametis užsienietis ir kuris, tiesiogiai dalyvaudamas valstybei svarbiuose projektuose, yra investavęs Lietuvos Respublikoje nuosavą, skolintą ar patikėjimo teise valdomą ir naudojamą turtą, investiciją patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys);
Pavyzdžiui, jūsų vaiko įsipareigojimas užtikrinti jūsų pakankamas pragyvenimo lėšas Lietuvos Respublikoje ir jo banko pažyma ar darbo sutartis. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą.
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
Įsipareigojimo suteikti pakankamai lėšų, kurių pakanka pragyventi Lietuvoje, forma.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS). Patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys;
- pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi ir tik tuo atveju, jeigu esate vyresnis negu 14 metų. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- jeigu esate užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo arba Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, Naujosios Zelandijos ar Pietų Korėjos piliečio, arba užsieniečio, atvykstančio pagal stambaus projekto investicijų sutartį, – šeimos narys:
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi patvirtinama, kad nebuvote teistas. Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi, jeigu užsienio valstybėse, kuriose iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus, nebuvote teistas; arba
- pažyma, kad buvote teistas. Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi, jeigu užsienio valstybėse, kuriose iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus, buvote teistas. Tai yra užsienio valstybių kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, kad šiose valstybėse buvote teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo (pateikti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 6 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat pateikti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys);
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų
- jeigu esate vyresnis negu 75 metų, Lietuvos Respublikoje gyvenančio Lietuvos Respublikos piliečio arba užsieniečio pasirašytas įsipareigojimas apmokėti išlaidas už gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpiu jums suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir ne mažiau kaip 3 draudimo įmonių raštai, patvirtinantys, kad dėl jūsų senyvo amžiaus ar sveikatos būklės atsisakoma jus drausti sveikatos draudimu. Įsipareigojančio asmens parašas turi būti patvirtintas notaro arba Migracijos departamento darbuotojo, kai šis asmuo atvyksta į Migracijos departamentą;
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti / pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo rezervuotu vizito laiku turite kreiptis į:
- Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- International House Vilnius (Konstitucijos pr. 3) arba Migracijos departamento teritorinį skyrių, jei esate šio užsieniečio šeimos narys:
- aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo;
- startuolio;
- verslininko;
- dėstytojo ar tyrėjo;
- perkeliamo įmonės viduje;
- atvykstančio pagal Investicijų įstatymą;
- Australijos, Japonijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Kanados, N. Zelandijos, Pietų Korėjos piliečio, kuris ketina dirbti ar užsiimti kita veikla Lietuvoje.
Nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimai dėl leidimų laikinai gyventi priimami ir leidimai laikinai gyventi išduodami per tokį pat laikotarpį kaip ir jūsų vaikui, kuris kreipėsi dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo ar pakeitimo:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3, 2 ar 1 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas, 1 mėn. ar 15 kalendorinių dienų;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 ar 1 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn. ar 15 kalendorinių dienų.
Jeigu jūsų vaikas turi leidimą nuolat gyventi, sprendimai dėl leidimų laikinai gyventi priimami ir leidimai laikinai gyventi išduodami:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas.
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas arba pakeistas tokiam pačiam laikotarpiui, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas ar pakeistas jūsų vaikui. Jeigu jūsų vaikas turi leidimą nuolat gyventi, tai jums leidimas laikinai gyventi bus išduotas 2 metams, o pakeistas 4 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“ Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Lietuvoje gyvena mano tėvai, kurie yra senyvo amžiaus ir turi leidimą nuolat gyventi Lietuvoje. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas(išduoti) | |
Dokumentų sąrašas(pakeisti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą (keitimą) pagrindžiantys dokumentai:
- šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai (leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentai, patvirtinantys, kad tėvai nedarbingi dėl senatvės pensijos amžiaus arba neįgalumo(leidimo laikinai gyventi keitimo atveju nereikia);
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį ;
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui arba bent vieneriems metams.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS).
- pažyma dėl (ne)teistumo;
Reikia tik kreipiantis dėl pirmo leidimo laikinai gyventi. Tai yra užsienio valstybių, kuriose iki atvykimo į Lietuvą gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingų institucijų išduotos pažymos, patvirtinančios, ar šiose valstybėse nebuvote (buvote) teistas, kurios turi būti išduotos ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo gyventi išdavimo dienos, išverstos į lietuvių kalbą, taip pat legalizuotos ir (ar) patvirtintos pažyma (Apostille), kai tai būtina. Jei buvote teistas, pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia jums buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertėjo parašu.
- dokumentas dėl sveikatos draudimo;
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpį arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu už jus mokomos privalomojo sveikatos draudimo įmokos.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti / pakeisti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo / keitimo:
- turite rezervuotu laiku kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi priimamas ir leidimas laikinai gyventi išduodamas:
- dėl leidimo išdavimo:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas;
- dėl leidimo keitimo:
- bendra tvarka – per 2 mėn.;
- skubos tvarka – per 1 mėn.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Prašymas pakeisti leidimą laikinai gyventi ir prie jo pridedami dokumentai pateikiami likus ne mažiau kaip 1 darbo dienai iki leidimo laikinai gyventi galiojimo pabaigos, bet ne anksčiau kaip prieš 4 mėnesius.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas 2 metams, o pakeistas − 4 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Atsirado sunkių aplinkybių dėl santuokos nutraukimo arba šeimos nario mirties. Noriu gauti arba pasikeisti leidimą laikinai gyventi, ką turiu daryti?
Šiuo atveju prašymas išduoti leidimą laikinai gyventi turi būti pateiktas iki santuokos ar registruotos partnerytės sutarties nutraukimo arba šeimos nario mirties dienos, jeigu dar jums nebuvo išduotas leidimas laikinai gyventi šeimos susijungimo atveju, arba ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo santuokos ar registruotos partnerytės sutarties nutraukimo arba šeimos nario mirties dienos, jeigu jūs iki santuokos ar registruotos partnerytės sutarties nutraukimo arba šeimos nario mirties dienos turėjote leidimą laikinai gyventi, išduotą šeimos susijungimo atveju.
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti arba pakeisti leidimą laikinai gyventi ir pridėti prie šio prašymo pridedamų dokumentų skaitmenines kopijas. Užpildžius prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo (keitimo) ir pateikti biometrinius duomenis bei dokumentų originalus. Prie prašymo pridedami šie dokumentai:
Dokumentų sąrašas(išduoti) |
- galiojantis kelionės dokumentas;
Leidimo laikinai gyventi išdavimą pagrindžiantys dokumentai:
- santuokos ar registruotos partnerystės sutarties nutraukimą arba šeimos nario mirtį patvirtinantis dokumentas;
- dokumentai, įrodantys, kad dėl santuokos ar registruotos partnerystės sutarties nutraukimo arba šeimos nario mirties atsirado itin sunkių aplinkybių:
- vienas auginu nepilnamečius vaikus arba globoju ar rūpinuosi buvusiu sutuoktinio ar asmens, su kuriuo buvo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečiais vaikais;
- dėl sveikatos būklės ar senyvo amžiaus negaliu išvykti iš Lietuvos Respublikos, arba neturiu nuolatinės gyvenamosios vietos savo kilmės valstybėje.
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį;
Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimali mėnesinė alga per mėnesį. Lėšų turi pakakti visam prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiui.
- pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS).
- dokumentas dėl sveikatos draudimo;
Sveikatos draudimas turi atitikti tokius reikalavimus:
- draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl jūsų grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą; ir
- draudimas turi galioti visą prašomo leidimo laikinai gyventi galiojimo laiką arba bent vienerius metus.
Sveikatos draudimo nereikia, jeigu už jus mokomos privalomojo sveikatos draudimo įmokos.
Sveikatos draudimą galite pateikti savo pasirinkimu:
- pildydamas prašymą MIGRIS;
- atėjęs rezervuotu vizito laiku į Migracijos departamentą pateikti dokumentų ir biometrinių duomenų.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą už prašymo išduoti leidimą laikinai gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo laikinai gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur;
Dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo:
- turite rezervuotu laiku kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių;
- nesant Lietuvoje, dokumentus dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo galėsite pateikti per išorės paslaugų teikėją.
Sprendimas dėl leidimo laikinai gyventi priimamas ir leidimas laikinai gyventi išduodamas:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 kalendorines dienas.
Svarbu:
- atvykus rezervuotu laiku į Migracijos departamentą jūsų buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas;
- jeigu Jums buvo išduota nacionalinė viza ar kelios nacionalinės vizos, kurių bendras galiojimas yra 1 metai ir Jūs ketinate pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, tai norėdamas likti Lietuvoje prašymo nagrinėjimo laikotarpiu, šį prašymą turėtumėte pateikti iš anksto – likus 1,5–3 mėn. iki turimos nacionalinės vizos galiojimo pabaigos.
Leidimas laikinai gyventi jums bus išduotas 1 metams.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- per Migracijos departamentą, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje turite nurodyti, ar pageidaujate deklaruoti gyvenamąją vietą per Migracijos departamentą, ir patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina (patvirtinti nereikia leidimo laikinai gyventi išdavimo atveju, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam suteiktas prieglobstis LR, šeimos narys ir kreipėtės dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo per 3 mėnesius nuo prieglobsčio LR suteikimo, taip pat patvirtinti nereikia, jeigu jūs esate užsieniečio, kuriam leidimas laikinai gyventi išduotas kaip turinčiam teisę atkurti LR pilietybę ar lietuvių kilmės asmeniui, šeimos narys).
Jei pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje nepatvirtinote, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, kai tai būtina, galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Pastabos“
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti per Migracijos departamentą, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos respublikoje:
- gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.