Šeima
- Atvykti trumpiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį
- Atvykti ilgiau nei 90 dienų per 180 dienų laikotarpį
- Noriu naujai įforminti leidimą laikinai gyventi
- Noriu pakeisti darbdavį
- Noriu nuolat gyventi LR
- Šeima
- Turiu teisę atkurti Lietuvos pilietybę arba esu lietuvių kilmės asmuo
- Ilgalaikis gyvenimas
- Leidimo nuolat gyventi keitimas
- Kita
- Noriu pranešti apie prarastą dokumentą
- Noriu gauti prieglobstį LR
- Noriu gauti kelionės dokumentą
- Noriu tapti LR piliečiu
- Noriu tapti elektroniniu rezidentu
- Noriu pateikti tarpininkavimo raštą (kvietimą)
- Noriu pateikti pranešimą apie pasikeitusius duomenis
- Užsieniečių pareigos
- Užsieniečių teisės
Šeima
Jeigu esate Lietuvos piliečio, asmens, turinčio teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba lietuvių kilmės asmens šeimos narys ir kartu su juo persikeliate gyventi į Lietuvą, Jums gali būti išduotas leidimas nuolat gyventi.
Jeigu esate nepilnametis, o Lietuvoje gyvena Jūsų tėvai, ar vienas iš jų, žemiau aprašytais atvejais ir Jūs galite atvykti pas jį ir gauti leidimą nuolat gyventi.
Atvykstu gyventi į Lietuvą su Lietuvos piliečiu kaip jo šeimos narys
Galite gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, jeigu į Lietuvą atvykstate gyventi kartu su Lietuvos Respublikos piliečiu kaip jo šeimos narys.
Šeimos nariais laikomi sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), įskaitant sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, jeigu jie nesusituokę ir yra priklausomi nuo tėvų, taip pat Lietuvos piliečio išlaikomi tėvai, jeigu jie išlaikomi ne mažiau nei 1 metus ir negali pasinaudoti kitų šeimos narių, gyvenančių užsienio valstybėje, parama.
Dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi turite pateikti per 3 mėnesius nuo Lietuvos Respublikos piliečio atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką dienos.
Atvykimas į Lietuvos Respubliką – tai persikėlimas kartu su Lietuvos piliečiu iš kitos šalies gyventi į Lietuvą.
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi ir rezervuoti vizito laiką. Dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo turite asmeniškai kreiptis per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS užpildymo dienos ir pateikti biometrinius (veido atvaizdą bei dviejų pirštų antspaudus) duomenis bei šiuos dokumentus:
Užsienietis atvyko su šeimos nariu, kuris yra LR pilietis |
- prašymo numeris;
- galiojantis kelionės dokumentas;
- dokumentai patvirtinantys, kad Lietuvos Respublikos pilietis, prieš su Jumis atvykdamas gyventi į Lietuvos Respubliką, gyveno užsienio valstybėje;
Užsienio valstybės išduotas pasas, leidimas gyventi, užsienio valstybės išduota atitinkama pažyma ar kt.
4. dokumentai, patvirtinantys, kad esate Lietuvos Respublikos piliečio šeimos narys;
- santuoką su Lietuvos Respublikos piliečiu patvirtinantis dokumentas arba su Lietuvos Respublikos piliečiu sudaryta registruotos partnerystės sutartis;
arba
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate Lietuvos Respublikos piliečio nepilnametis vaikas (įvaikis);
arba
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate santuokos nesudaręs ir nuo tėvų priklausomas Lietuvos Respublikos piliečio sutuoktinio ar asmens, su kuriuo Lietuvos Respublikos pilietis yra sudaręs registruotos partnerystės sutartį, nepilnametis vaikas (įvaikis);
arba
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate Lietuvos Respublikos piliečio tėvas (motina) ir kad esate išlaikomas (-a) Lietuvos Respublikos piliečio ne mažiau kaip vienerius metus ir negalite pasinaudoti kitų šeimos narių, gyvenančių užsienio valstybėje, parama.
Pastabos
- šie dokumentai pateikiami tik tuo atveju, kai Lietuvos Respublikos gyventojų registre tokių duomenų nėra;
- šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai, santuokos sudarymą, jos nutraukimą ar šeimos nario mirtį patvirtinantis dokumentas gali būti pateikti surašyti originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu užsienietis privalo pateikti šių dokumentų vertimus į lietuvių kalbą, patvirtintus vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos;
- šeiminius ryšius patvirtinantis dokumentas turi būti legalizuotas arba patvirtintas pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus šeiminius ryšius patvirtinančius dokumentus, išduotus:
- Ukrainoje, Rusijoje ar Moldovoje;
- gimimą, santuokos sudarymą ar mirtį patvirtinantį dokumentą, išduotą pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvencijos dėl išrašų iš civilinės būklės aktų įrašų išdavimo įvairiomis kalbomis patvirtintą formą, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje, Serbijoje, Šiaurės Makedonijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ar Žaliajame Kyšulyje;
- gimimą, įvaikinimą, santuokos sudarymą, registruotą partnerystę, mirtį, vardo, pavardės keitimą patvirtinantį dokumentą, išduotą Europos Sąjungos valstybėje.
5. pažyma dėl (ne)teistumo, jei esate vyresnis nei 14 metų;
Užsienio valstybės (-ių), kurioje (-iose) iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus atvejus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingos (-ų) institucijos (-ų) išduota (-os) galiojanti (-čios) pažyma (-os), patvirtinanti (-čios), kad šioje (šiose) valstybėje (-ėse) nebuvote (buvote) teistas. Ši pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo dienos. Jei buvote teistas, šioje pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad Jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu privalėsite pateikti šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą, patvirtintą vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.
Pastabos:
- teistumo pažyma turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus teistumą pažymą, išduotą:
- Ukrainoje, Rusijoje, Estijoje, Latvijoje, ar Moldovoje;
- Lietuvos Respublikoje reziduojančios užsienio valstybės diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos;
- užsienio valstybės diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, reziduojančio užsienyje ir akredituotos, be kitos šalies, taip pat ir Lietuvos Respublikai;
- teistumo pažymos pateikti nereikia, jeigu:
- užsienio valstybėje teistumo pažymos neišduodamos. Tokiu atveju užsienietis kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi turi pateikti tai patvirtinantį kompetentingos užsienio valstybės institucijos išduotą dokumentą;
- jeigu užsienietis dėl reikalavimo pateikti teistumo pažymą įvykdymo patirtų akivaizdžiai neproporcingai didelių laiko ir (ar) lėšų sąnaudų. Tokiu atveju užsienietis, MIGRIS pildydamas prašymą išduoti leidimą, turi nurodyti faktines aplinkybes, dėl kurių negali įvykdyti reikalavimo dėl teistumo pažymos pateikimo. Šiuo atveju dėl reikalavimo pateikti teistumo pažymą netaikymo sprendžia Migracijos departamentas.
- jeigu teistumo pažyma suformuota elektroniniu būdu informacinės sistemos priemonėmis, šios pažymos tikrumą galite patvirtinti Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojo akivaizdoje, prisijungęs prie šios informacinės sistemos.
6. dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį ;
Turite pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad turite pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje ne mažiau nei vienerius metus. Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimalioji mėnesinė alga vienam mėnesiui, nepilnamečiam užsieniečiui – 0,5 minimaliosios mėnesinės algos vienam mėnesiui.
Šis dokumentas gali būti pateiktas surašytas originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu privalėsite pateikti šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą, patvirtintą vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.
Banko sąskaitoje esantį lėšų likutį galite patvirtinti pateikdamas banko sąskaitos išrašą arba Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojo akivaizdoje prisijungęs prie elektroninės bankininkystės sistemos.
Jeigu esate išlaikomas šeimos nario, turite pateikti šio šeimos nario įsipareigojimą Jus išlaikyti ir dokumentus, patvirtinančius, kad jis turi pakankamai lėšų ir (ar) gauna reguliarių pajamų, kurių pakanka sau ir Jums pragyventi Lietuvos Respublikoje. Jūsų šeimos narys, atvykęs kartu su Jumis ir pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, šį įsipareigojimą gali surašyti Migracijos departamento teritoriniame skyriuje.
7. pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiam asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS)
8. teisėtą buvimą patvirtinantis dokumentas;
Pavyzdžiui, viza, jeigu Jums netaikomas bevizis režimas.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą (išskyrus atvejus, kai esate atleidžiamas nuo rinkliavos) už prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo nuolat gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur.
Dėl dokumento išdavimo turite kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių, nepriklausomai nuo Jūsų ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos.
Sprendimas dėl leidimo nuolat gyventi priimamas ir leidimas nuolat gyventi išduodamas:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 d.
Svarbu:
- vaiko (įvaikio) iki 16 metų dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia vienas iš jo tėvų (įtėvių), pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba globėjas (rūpintojas) ar kitas atstovas pagal įstatymą, pateikęs globą (rūpybą) ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikiant vaiko (įvaikio) nuo 6 iki 16 metų dokumentus, turi dalyvauti ir jis pats. Jeigu užsienietis iki 6 metų amžiaus nedalyvauja pateikiant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi - pateikiamos dvi tos pačios (iš to paties negatyvo) užsieniečio amžių atitinkančios nuotraukos;
- vyresni nei 16 metų nepilnamečiai užsieniečiai prašymą išduoti leidimą užpildo, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia ir prašyme pasirašo patys;
- neveiksnaus užsieniečio prašymą išduoti leidimą užpildo, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas, pateikęs paskyrimą globėju ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikiant prašymą ir dokumentus turi dalyvauti ir pats neveiksnus užsienietis;
- Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl fizinės negalios negali pats atvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių, prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi gali užpildyti, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo gali pateikti jo įgaliotas asmuo, pateikęs notarine ar jai prilyginta forma patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
- Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl neveiksnumo ar fizinės negalios pats negali atvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių, asmens tapatybę ir parašą patvirtina ir jo biometrinius duomenis nuskaityto pas užsienietį nuvykęs Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojas. Daugiau informacijos rasite čia: https://migracija.lrv.lt/lt/naudinga-informacija/mobili-paslauga
- jeigu užsienietis per 4 mėnesius nuo prašymo išduoti leidimą užpildymo MIGRIS dienos neatvyksta į Migracijos departamento teritorinį skyrių pateikti dokumentų dėl leidimo nuolat gyventi, jo užpildytas prašymas laikomas negaliojančiu;
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- Migracijos departamente, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi turite patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, o pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, minėtą pasižadėjimą galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti Migracijos departamente, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi:
- duomenis apie gyvenamąją vietą Lietuvoje reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“, o pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Aš esu nepilnametis, kurio tėvai arba vienas iš jų yra Lietuvos piliečiai arba Lietuvoje gyvena su leidimu nuolat gyventi
Galite gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, jeigu Jūsų tėvai ar vienas iš jų yra Lietuvos Respublikos piliečiai, kurių gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvoje, ar turi leidimą nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pateikti prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi. Pateikus prašymą ir rezervavus vizito laiką per MIGRIS, per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS pateikimo dienos turite asmeniškai kreiptis dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo ir pateikti biometrinius duomenis bei šiuos dokumentus:
Užsienietis yra nepilnametis, gimęs LR arba gimęs ne LR, kurio tėvai yra LR piliečiai arba turi leidimą nuolat gyventi |
- prašymo numeris;
- galiojantis kelionės dokumentas;
- šeiminius ryšius su tėvais ar vienu iš jų, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai ir kurių gyvenamoji vieta deklaruota Lietuvos Respublikoje arba kurie turi leidimą nuolat gyventi, patvirtinantys dokumentai;
Šių dokumentų pateikti nereikia, jeigu duomenys apie Jūsų gimimą yra įrašyti Lietuvos Respublikos gyventojų registre.
Pastabos:
- šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai gali būti pateikti surašyti originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu užsienietis privalo pateikti šių dokumentų vertimus į lietuvių kalbą, patvirtintus vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos;
- šeiminius ryšius patvirtinantis dokumentas turi būti legalizuotas arba patvirtintas pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus šeiminius ryšius patvirtinančius dokumentus, išduotus:
- Ukrainoje, Rusijoje ar Moldovoje;
- gimimą, santuokos sudarymą ar mirtį patvirtinantį dokumentą, išduotą pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvencijos dėl išrašų iš civilinės būklės aktų įrašų išdavimo įvairiomis kalbomis patvirtintą formą, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje, Serbijoje, Šiaurės Makedonijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ar Žaliajame Kyšulyje;
- gimimą, įvaikinimą, santuokos sudarymą, registruotą partnerystę, mirtį, vardo, pavardės keitimą patvirtinantį dokumentą, išduotą Europos Sąjungos valstybėje.
- dokumentas, patvirtinantis, kad Jūs gyvenate Lietuvoje;
Pavyzdžiui, galiojantis leidimas laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje, pažyma apie užsieniečio iki 18 metų ugdymą Lietuvos Respublikos ikimokyklinio ugdymo įstaigoje, mokymąsi ar studijavimą Lietuvos Respublikoje; pažyma apie sveikatos priežiūrą Lietuvos Respublikoje esančioje sveikatos priežiūros įstaigoje; socialinę paramą teikiančios institucijos pažyma apie užsieniečio iki 18 metų tėvams mokamas išmokas vaikui ar kitas dokumentas, patvirtinantis, kad užsienietis iki 18 metų gyvena Lietuvos Respublikoje.
- pažyma dėl (ne)teistumo ;
Užsienio valstybės (-ių), kurioje (-iose) iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus atvejus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingos (-ų) institucijos (-ų) išduota (-os) galiojanti (-čios) pažyma (-os), patvirtinanti (-čios), kad šioje (šiose) valstybėje (-ėse) nebuvote (buvote) teistas. Ši pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo dienos. Jei buvote teistas, šioje pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad Jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu privalėsite pateikti šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą, patvirtintą vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.
Šios pažymos pateikti nereikia, jeigu esate jaunesnis nei 14 metų ir / arba turite galiojantį leidimą laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje ir esate deklaravęs gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.
Pastabos:
- teistumo pažyma turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus teistumą pažymą, išduotą:
- Ukrainoje, Rusijoje, Estijoje, Latvijoje, ar Moldovoje;
- Lietuvos Respublikoje reziduojančios užsienio valstybės diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos;
- užsienio valstybės diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, reziduojančio užsienyje ir akredituotos, be kitos šalies, taip pat ir Lietuvos Respublikai;
- teistumo pažymos pateikti nereikia, jeigu:
- užsienio valstybėje teistumo pažymos neišduodamos. Tokiu atveju užsienietis kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi turi pateikti tai patvirtinantį kompetentingos užsienio valstybės institucijos išduotą dokumentą;
- jeigu užsienietis dėl reikalavimo pateikti teistumo pažymą įvykdymo patirtų akivaizdžiai neproporcingai didelių laiko ir (ar) lėšų sąnaudų. Tokiu atveju užsienietis, MIGRIS pildydamas prašymą išduoti leidimą, turi nurodyti faktines aplinkybes, dėl kurių negali įvykdyti reikalavimo dėl teistumo pažymos pateikimo. Šiuo atveju dėl reikalavimo pateikti teistumo pažymą netaikymo sprendžia Migracijos departamentas.
- jeigu teistumo pažyma suformuota elektroniniu būdų informacinės sistemos priemonėmis, šios pažymos tikrumą galite patvirtinti Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojo akivaizdoje prisijungęs prie šios informacinės sistemos.
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį ;
Turite pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad turite pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje ne mažiau nei vienerius metus. Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimalioji mėnesinė alga vienam mėnesiui, nepilnamečiam užsieniečiui – 0,5 minimaliosios mėnesinės algos vienam mėnesiui.
Jeigu esate išlaikomas šeimos nario, turite pateikti šio šeimos nario įsipareigojimą Jus išlaikyti ir dokumentus, patvirtinančius, kad jis turi pakankamai lėšų ir (ar) gauna reguliarių pajamų, kurių pakanka sau ir Jums pragyventi Lietuvos Respublikoje.
- teisėtą buvimą patvirtinantis dokumentas;
Pavyzdžiui, viza, jeigu Jums netaikomas bevizis režimas, arba leidimas gyventi.
Turite sumokėti valstybės rinkliavą (išskyrus atvejus, kai esate atleidžiamas nuo rinkliavos) už prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo nuolat gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur.
Dėl dokumento išdavimo turite kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių, nepriklausomai nuo Jūsų ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos.
Dėl išrašyto dokumento atsiėmimo turite kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių, kuriam pateikėte prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi.
Sprendimas dėl leidimo nuolat gyventi priimamas ir leidimas nuolat gyventi išduodamas:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 d.
Svarbu:
- vaiko (įvaikio) iki 16 metų dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia vienas iš jo tėvų (įtėvių), pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba globėjas (rūpintojas) ar kitas atstovas pagal įstatymą, pateikęs globą (rūpybą) ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikiant vaiko (įvaikio) nuo 6 iki 16 metų dokumentus, turi dalyvauti ir jis pats. Jeigu užsienietis iki 6 metų amžiaus nedalyvauja pateikiant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi - pateikiamos dvi tapačias (iš to paties negatyvo) užsieniečio amžių atitinkančios nuotraukos;
- vyresni nei 16 metų nepilnamečiai užsieniečiai prašymą išduoti leidimą užpildo, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia ir prašyme pasirašo patys;
- Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl neveiksnumo ar fizinės negalios pats negali atvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių, asmens tapatybę ir parašą patvirtina ir jo biometrinius duomenis nuskaityto pas užsienietį nuvykęs Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojas;
- jeigu užsienietis per 4 mėnesius nuo prašymo išduoti leidimą užpildymo MIGRIS dienos neatvyksta į Migracijos departamento teritorinį skyrių pateikti dokumentų dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo, jo užpildytas prašymas laikomas negaliojančiu.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- Migracijos departamente, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi turite patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, o pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, minėtą pasižadėjimą galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti Migracijos departamente, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi:
- duomenis apie gyvenamąją vietą Lietuvoje reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“, o pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.
Atvykau į Lietuvą su šeimos nariu, kuris turi teisę atkurti Lietuvos pilietybę ar lietuvių kilmės asmuo
Galite gauti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, jeigu į Lietuvą atvykstate gyventi kartu su asmeniu, turinčiu teisę atkurti Lietuvos pilietybę arba lietuvių kilmės asmeniu, kaip jo šeimos narys.
Šeimos nariais laikomi sutuoktinis arba asmuo, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečiai vaikai (įvaikiai), įskaitant sutuoktinio arba asmens, su kuriuo sudaryta registruotos partnerystės sutartis, nepilnamečius vaikus, jeigu jie nesusituokę ir yra priklausomi nuo tėvų, taip pat Lietuvos piliečio išlaikomi tėvai, jeigu jie išlaikomi ne mažiau nei 1 metus ir negali pasinaudoti kitų šeimos narių, gyvenančių užsienio valstybėje, parama.
Dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi turite pateikti per 3 mėnesius nuo asmens, turinčio teisę atkurti Lietuvos pilietybę arba lietuvių kilmės asmens atvykimo gyventi į Lietuvos Respubliką dienos.
Atvykimas į Lietuvos Respubliką – tai persikėlimas kartu su asmeniu, turinčiu teisę atkurti Lietuvos pilietybę arba lietuvių kilmės asmeniu, iš kitos šalies gyventi į Lietuvą.
Pirmiausiai turite elektroniniu būdu per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) užpildyti prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi ir rezervuoti vizito laiką. Dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo turite asmeniškai kreiptis per 4 mėnesius nuo prašymo per MIGRIS užpildymo dienos ir pateikti biometrinius duomenis (veido atvaizdą bei dviejų pirštų atspaudus) bei šiuos dokumentus
Užsienietis atvyko kartu su šeimos nariu, kuris turi teisę atkurti LR pilietybę arba yra lietuvių kilmės asmuo |
- prašymo numeris;
- galiojantis kelionės dokumentas;
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate asmens, turinčio teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba lietuvių kilmės asmens šeimos narys;
- santuoką ar registruotą partnerystę su asmeniu, turinčiu teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba lietuvių kilmės asmeniu patvirtinantis dokumentas;
arba
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate asmens, turinčio teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba lietuvių kilmės asmens vaikas (įvaikis) iki 18 metų;
arba
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate santuokos nesudaręs ir nuo tėvų priklausomas asmens, turinčio teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba lietuvių kilmės asmens arba jo sutuoktinio ar registruoto partnerio, vaikas (įvaikis) iki 18 metų;
arba
- dokumentai, patvirtinantys, kad esate asmens, turinčio teisę atkurti Lietuvos Respublikos pilietybę arba lietuvių kilmės asmens tėvas arba motina ir kad šio asmens esate išlaikomas ne mažiau kaip vienerius metus ir negalite pasinaudoti kitų šeimos narių, gyvenančių užsienio valstybėje, parama.
Pastabos:
- šie dokumentai pateikiami tik tuo atveju, kai Lietuvos Respublikos gyventojų registre tokių duomenų nėra;
- šeiminius ryšius patvirtinantys dokumentai, santuokos sudarymą, jos nutraukimą ar šeimos nario mirtį patvirtinantis dokumentas gali būti pateikti surašyti originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu užsienietis privalo pateikti šių dokumentų vertimus į lietuvių kalbą, patvirtintus vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos;
- šeiminius ryšius patvirtinantis dokumentas turi būti legalizuotas arba patvirtintas pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus šeiminius ryšius patvirtinančius dokumentus, išduotus:
- Ukrainoje, Rusijoje ar Moldovoje;
- gimimą, santuokos sudarymą ar mirtį patvirtinantį dokumentą, išduotą pagal 1976 m. rugsėjo 8 d. Vienos konvencijos dėl išrašų iš civilinės būklės aktų įrašų išdavimo įvairiomis kalbomis patvirtintą formą, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Juodkalnijoje, Serbijoje, Šiaurės Makedonijoje, Šveicarijoje, Turkijoje ar Žaliajame Kyšulyje;
- gimimą, įvaikinimą, santuokos sudarymą, registruotą partnerystę, mirtį, vardo, pavardės keitimą patvirtinantį dokumentą, išduotą Europos Sąjungos valstybėje.
- pažyma dėl (ne)teistumo, jeigu esate vyresnis nei 14 metų;
Užsienio valstybės (-ių), kurioje (-iose) iki atvykimo į Lietuvos Respubliką gyvenote arba šiuo metu gyvenate pastaruosius 2 metus (išskyrus atvejus, kai gyvenimas užsienio valstybėje truko trumpiau negu 6 mėnesius per 12 mėnesių laikotarpį), kompetentingos (-ų) institucijos (-ų) išduota (-os) galiojanti (-čios) pažyma (-os), patvirtinanti (-čios), kad šioje (šiose) valstybėje (-ėse) nebuvote (buvote) teistas. Ši pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo dienos. Jei buvote teistas, šioje pažymoje turi būti nurodyta, kada ir už kokią nusikalstamą veiką buvote nuteistas, kokia buvo paskirta bausmė ir ar ji atlikta.
Pažyma, kurioje nurodyta, kad Jūs nebuvote teistas, gali būti pateikta surašyta originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu privalėsite pateikti šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą, patvirtintą vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.
Pastabos:
- teistumo pažyma turi būti legalizuota arba patvirtinta pažyma (Apostille) teisės aktų nustatyta tvarka, išskyrus teistumą pažymą, išduotą:
- Ukrainoje, Rusijoje, Estijoje, Latvijoje, ar Moldovoje;
- Lietuvos Respublikoje reziduojančios užsienio valstybės diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos;
- užsienio valstybės diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos, reziduojančio užsienyje ir akredituotos, be kitos šalies, taip pat ir Lietuvos Respublikai;
- teistumo pažymos pateikti nereikia, jeigu:
- užsienio valstybėje teistumo pažymos neišduodamos. Tokiu atveju užsienietis kartu su prašymu išduoti leidimą nuolat gyventi turi pateikti tai patvirtinantį kompetentingos užsienio valstybės institucijos išduotą dokumentą;
- jeigu užsienietis dėl reikalavimo pateikti teistumo pažymą įvykdymo patirtų akivaizdžiai neproporcingai didelių laiko ir (ar) lėšų sąnaudų. Tokiu atveju užsienietis, MIGRIS pildydamas prašymą išduoti leidimą, turi nurodyti faktines aplinkybes, dėl kurių negali įvykdyti reikalavimo dėl teistumo pažymos pateikimo. Šiuo atveju dėl reikalavimo pateikti teistumo pažymą netaikymo sprendžia Migracijos departamentas.
- jeigu teistumo pažyma suformuota elektroniniu būdų informacinės sistemos priemonėmis, šios pažymos tikrumą galite patvirtinti Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojo akivaizdoje prisijungęs prie šios informacinės sistemos.
- dokumentas apie pakankamą pragyvenimo lėšų kiekį ;
Turite pateikti dokumentą, patvirtinantį, kad turite pakankamai lėšų pragyventi Lietuvos Respublikoje ne mažiau nei vienerius metus. Pragyvenimo lėšų dydis yra 1 minimalioji mėnesinė alga vienam mėnesiui, nepilnamečiam užsieniečiui – 0,5 minimaliosios mėnesinės algos vienam mėnesiui.
Šis dokumentas gali būti pateiktas surašytas originalia anglų kalba arba gali būti pateiktas kita kalba surašyto šio dokumento vertimas į anglų kalbą, patvirtintas vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos. Migracijos departamento reikalavimu privalėsite pateikti šio dokumento vertimą į lietuvių kalbą, patvirtintą vertimo iš vienos kalbos į kitą paliudijimo teisę turinčio asmens ar institucijos.
Banko sąskaitoje esantį lėšų likutį galite patvirtinti pateikdamas banko sąskaitos išrašą arba Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojo akivaizdoje prisijungęs prie elektroninės bankininkystės sistemos.
Jeigu esate išlaikomas šeimos nario, turite pateikti šio šeimos nario įsipareigojimą Jus išlaikyti ir dokumentus, patvirtinančius, kad jis turi pakankamai lėšų ir (ar) gauna reguliarių pajamų, kurių pakanka sau ir Jums pragyventi Lietuvos Respublikoje. Jūsų šeimos narys, atvykęs kartu su Jumis ir pateikęs asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, šį įsipareigojimą gali surašyti Migracijos departamento teritoriniame skyriuje.
- teisėtą buvimą patvirtinantis dokumentas
Pavyzdžiui, viza, jeigu Jums netaikomas bevizis režimas. - pasižadėjimas (patvirtinimas), kad deklaruosite savo gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje, kurios gyvenamasis plotas, tenkantis kiekvienam pilnamečiui asmeniui, deklaravusiam joje gyvenamąją vietą, bus ne mažesnis kaip 7 kvadratiniai metrai (patvirtinama pildant prašymą per MIGRIS);
Turite sumokėti valstybės rinkliavą (išskyrus atvejus, kai esate atleidžiamas nuo rinkliavos) už prašymo išduoti leidimą nuolat gyventi priėmimą, nagrinėjimą, sprendimų priėmimą ir leidimo nuolat gyventi išdavimą:
- bendra tvarka – 160 Eur;
- skubos tvarka – 320 Eur.
Dėl dokumento išdavimo turite kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių, nepriklausomai nuo Jūsų ketinamos deklaruoti gyvenamosios vietos.
Dėl išrašyto dokumento atsiėmimo turite kreiptis į Migracijos departamento teritorinį skyrių, kuriam pateikėte prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi.
Sprendimas dėl leidimo nuolat gyventi priimamas ir leidimas nuolat gyventi išduodamas:
- bendra tvarka – per 3 mėn.;
- skubos tvarka – per 45 d.
Svarbu:
- vaiko (įvaikio) iki 16 metų dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia vienas iš jo tėvų (įtėvių), pateikęs savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, arba globėjas (rūpintojas) ar kitas atstovas pagal įstatymą, pateikęs globą (rūpybą) ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikiant vaiko (įvaikio) nuo 6 iki 16 metų dokumentus, turi dalyvauti ir jis pats. Jeigu užsienietis iki 6 metų amžiaus nedalyvauja pateikiant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi - pateikiamos dvi tapačias (iš to paties negatyvo) užsieniečio amžių atitinkančios nuotraukos;
- vyresni nei 16 metų nepilnamečiai užsieniečiai prašymą išduoti leidimą užpildo, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia ir prašyme pasirašo patys;
- neveiksnaus užsieniečio prašymą išduoti leidimą užpildo, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo pateikia jo globėjas ar kitas teisėtas atstovas, pateikęs paskyrimą globėju ar kitą teisėtą atstovavimą patvirtinantį dokumentą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Pateikiant prašymą ir dokumentus turi dalyvauti ir pats neveiksnus užsienietis;
- Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl fizinės negalios negali pats atvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių, prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi gali užpildyti, šį prašymą ir dokumentus dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo gali pateikti jo įgaliotas asmuo, pateikęs notarine ar jai prilyginta forma patvirtintą įgaliojimą ir savo asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
- - Lietuvos Respublikoje esančio užsieniečio, kuris dėl neveiksnumo ar fizinės negalios pats negali atvykti į Migracijos departamento teritorinį skyrių, asmens tapatybę ir parašą patvirtina ir jo biometrinius duomenis nuskaityto pas užsienietį nuvykęs Migracijos departamento teritorinio skyriaus darbuotojas;
- jeigu užsienietis per 4 mėnesius nuo prašymo išduoti leidimą užpildymo MIGRIS dienos neatvyksta į Migracijos departamento teritorinį skyrių pateikti dokumentų dėl leidimo nuolat gyventi išdavimo, jo užpildytas prašymas laikomas negaliojančiu.
Taip, galite išvykti ir sugrįžti į Lietuvą leidimo galiojimo laikotarpiu. Tačiau prarasite teisę nuolat gyventi Lietuvoje ir Jūsų turimas leidimas nuolat gyventi galės būti panaikintas, jeigu gyvensite ne Europos Sąjungos valstybėje ilgiau negu 12 mėn. iš eilės arba išvyksite iš Lietuvos gyventi į kitą Europos Sąjungos valstybę narę ilgiau negu 6 metams arba kitoje Europos Sąjungos valstybėje narėje įgysite ilgalaikio gyventojo statusą.
Jeigu išvykstate iš Lietuvos Respublikos ilgesniam kaip 6 mėn. laikotarpiui, Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka, privalote deklaruoti išvykimą. Deklaravus išvykimą iš Lietuvos Respublikos, Jūsų turimas leidimas nuolat gyventi taps negaliojančiu ir Jūs prarasite teisę nuolat gyventi Lietuvoje.
Jeigu teikiate prašymą išduoti leidimą gyventi Lietuvos Respublikoje, gyvenamąją vietą galite deklaruoti savo pasirinkimu:
- Migracijos departamente, rezervuotu vizito laiku atvykus pateikti prie prašymo išduoti leidimą gyventi pridėtų dokumentų originalus ir biometrinius duomenis;
- seniūnijoje ar savivaldybėje per 1 mėnesį nuo leidimo gyventi, atsiėmimo.
Per Lietuvos migracijos informacinę sistemą (MIGRIS) pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi turite patvirtinti, kad pasižadate deklaruoti gyvenamąją vietą tinkamoje gyvenamojoje patalpoje, o pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, minėtą pasižadėjimą galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.
Pasižadėjimo dėl gyvenamosios vietos deklaravimo forma.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti Migracijos departamente, pateikiant prašymą išduoti leidimą gyventi:
- duomenis apie gyvenamąją vietą Lietuvoje reikia nurodyti pildant prašymą, o gyvenamosios vietos deklaracijos atskirai pildyti nereikia.
- per MIGRIS pildant prašymą išduoti leidimą gyventi, turite pridėti dokumentus, patvirtinančius jūsų teisę deklaruoti gyvenamąją vietą gyvenamojoje patalpoje. Tai gali būti:
- gyvenamosios patalpos savininko ar bendraturčio ar jo (jų) įgalioto atstovo sutikimas apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje. Savininko (bendraturčio) sutikimas turi būti patvirtintas notaro arba seniūno.
Jeigu pateikiamas nepatvirtintas savininko (bendraturčio) sutikimas, savininkas (bendraturtis) turi atvykti į Migracijos departamentą kartu su jumis rezervuotu vizito laiku – savininko (bendraturčio) sutikimą patvirtins jūsų prašymą priimantis Migracijos departamento darbuotojas.
Jeigu užsieniečiui, dėl kurio įsipareigojama, Lietuvos Respublikoje suteiktas asmens kodas – sutikimas gali būti sudarytas ir per www.igalojimai.lt. Renkantis šį būdą, įgaliojimo paslaugos aprašyme savininkas (bendraturtis) nurodo, kad sutinka leisti apsigyventi ir deklaruoti gyvenamąją vietą jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje, nurodant gyvenamosios patalpos adresą. Šiuo atveju Migracijos departamento darbuotojui turėsite nurodyti įgaliojimui suteiktą identifikavimo kodą.
Sutikimo apsigyventi savininkui (bendraturčiams) priklausančioje gyvenamojoje patalpoje forma.
- su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis. Sutarties nebūtina tvirtinti notariškai arba registruoti VĮ „Registrų centras“;
- juridinio asmens išduotas raštas, patvirtinantis teisę apsigyventi juridiniam asmeniui priklausančioje patalpoje, arba apsigyvenimą viešbutyje ar suteiktą bendrabutį patvirtinantis dokumentas.
Pildant prašymą išduoti leidimą laikinai gyventi, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Dokumentas dėl tinkamos gyvenamosios patalpos Lietuvos Respublikoje“, o pildant prašymą išduoti leidimą nuolat gyventi, vieną iš minėtų dokumentų galima pridėti prašymo pridedamų dokumentų skiltyje „Galiojantis kelionės dokumentas“.
Minėtus dokumentus taip pat galima pateikti rezervuotu vizito laiku atvykus į Migracijos departamentą pateikti biometrinių duomenų ir prie prašymo pridėtų dokumentų originalų.
Jeigu gyvenamoji patalpa jums priklauso nuosavybės teise arba su fiziniu ar juridiniu asmeniu sudaryta nuomos ar panaudos sutartis įregistruota VĮ „Registrų centras“, šias aplinkybes patvirtinančių dokumentų Migracijos departamentui pateikti nereikia.
Jeigu pasirenkate gyvenamąją vietą deklaruoti seniūnijoje, jau atsiėmus leidimą gyventi:
Migracijos departamente atsiėmus leidimą gyventi, per 1 mėnesį nuo dokumento atsiėmimo, turėsite nuvykti į seniūniją ir deklaruoti gyvenamąją vietą VĮ „Registrų centras“ direktoriaus nustatyta tvarka.
Daugiau apie gyvenamosios vietos deklaravimą galima rasti VĮ Registrų centro svetainėje http://info.registrucentras.lt.
Už reikalavimo deklaruoti gyvenamąją vietą Lietuvoje nesilaikymą gali būti pritaikyta administracinė atsakomybė.