Leidimus gyventi Lietuvoje turintys užsieniečiai turėtų laiku pasirūpinti jų keitimu

Ne
leidimas laikinai gyventi
2024-01-18

Leidimus laikinai ar nuolat gyventi Lietuvoje turintys užsieniečiai turėtų nepamiršti atidžiai sekti šių dokumentų galiojimą ir laiku kreiptis į Migracijos departamentą dėl jų keitimo. Užmaršiausiems apie artėjančią dokumento galiojimo pabaigą priminti gali nemokama Lietuvos migracijos informacinės sistemos MIGRIS paslauga.

Prašymą pakeisti pratęsti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, jei pagrindas būti šalyje toliau išlieka, užsienietis gali teikti likus 4 mėnesiams iki jo galiojimo pabaigos.

Tokiam prašymui išnagrinėti bendra tvarka ir sprendimui priimti yra skiriami du mėnesiai, skubos tvarka – mėnuo. Užsieniečio prašymas pakeisti leidimą nuolat gyventi Lietuvoje įprasta tvarka turi būti išnagrinėtas per 1 mėnesį, skubos tvarka – per 15 darbo dienų.

Vis tik turint omenyje, jog daugėja į Lietuvą atvykstančių užsieniečių, o kai kurių prašymų nagrinėjimai užtrunka ilgiau, Migracijos departamentas jau turintiems tokius leidimus užsienio valstybių piliečiams rekomenduoja paankstinti prašymų teikimą ir, jei tik leidžia galimybės, dėl leidimo gyventi pratęsimo kreiptis likus 4 mėnesiams iki jo galiojimo pabaigos.

Migracijos departamentas taip pat ragina užsieniečius Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS užsisakyti automatinį pranešimą apie turimų asmens dokumentų galiojimo pabaigą.

Tokius pranešimus nemokamai galima užsisakyti prisijungus prie savo asmeninės MIGRIS paskyros ir skyrelyje „Mano dokumentai“ pažymėjus specialų sutikimą gauti informaciją. Dokumento savininką priminimo pranešimas elektroniniu paštu pasieks du kartus: likus 120 ir 60 dienų iki turimo asmens dokumento galiojimo pabaigos.

Šie priminimai taip pat siunčiami ir apie artėjančią nepilnamečiams išduotų dokumentų galiojimo pabaigą.

Neabejojama, kad dokumentų galiojimo pabaigos priminimo paslauga ne tik paskatina asmenis iš anksto planuoti vizitus į klientų aptarnavimo skyrius, bet ir padės išvengti nemalonių netikėtumų.

Jų gali kilti, pavyzdžiui, Migracijos departamentui nusprendus pakeisti skubos tvarka pateikto prašymo nagrinėjimo terminą į bendrą. Taigi, jei užsienietis prašymą buvo pateikęs besibaigiant turėto leidimo galiojimui, tikėtina, kad naujasis dokumentas nebus išduotas iki asmens teisėto gyvenimo šalyje termino pabaigos. Tokiu atveju užsieniečio buvimas Lietuvoje taptų neteisėtu ir jis privalėtų išvykti iš šalies, o tai, žinoma, sukeltų papildomų rūpesčių.

Be to, gavęs teigiamą atsakymą dėl naujo leidimo laikinai gyventi išdavimo, toks asmuo privalėtų arba pasirūpinti dokumento atsiuntimu į užsienio valstybę, arba legaliai atvykti į Lietuvą kitu pagrindu ir tik tuomet apsilankyti klientų aptarnavimo skyriuje atsiimti jam išduoto dokumento.