Užsakytas asmens dokumento galiojimo priminimas padės planuoti laiką bei išvengti nemalonių situacijų

Ne
Pasas
2024-04-12

Migracijos departamentas primena apie galimybę Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS užsisakyti ir gauti automatinius pranešimus apie turimų asmens dokumentų galiojimo pabaigą.

Tokius pranešimus MIGRIS sistemoje nemokamai galima užsisakyti prisijungus prie savo asmeninės paskyros ir skyrelyje „Mano dokumentai“ pažymėjus specialų sutikimą gauti informaciją.

Taip pat reikėtų nepamiršti pasitikrinti, ar paskyroje nurodytas kliento kontaktinis elektroninio pašto adresas yra tas, kurį asmuo dažniausiai naudoja.

​​​​Dokumento savininką – Lietuvos pilietį ar šalyje legaliai gyvenantį užsienietį – automatiniai priminimo pranešimai nurodytu elektroniniu paštu pasieks du kartus: likus 210 ir 60 dienų iki turimo asmens dokumento galiojimo pabaigos.

Lietuvos piliečiai tokiu būdu informuojami apie jiems išduotų pasų ir/arba asmens tapatybės kortelių galiojimą, užsieniečiai – apie artėjančią turimų leidimų laikinai arba nuolat gyventi Lietuvoje galiojimo pabaigą.

Šie priminimai taip pat siunčiami ir apie artėjančią nepilnamečiams išduotų asmens dokumentų galiojimo pabaigą.

Migracijos departamentas atkreipia dėmesį, jog dokumentų galiojimo pabaigos priminimo paslauga ne tik paskatina asmenis iš anksto ir laiku planuoti vizitus į klientų aptarnavimo skyrius, bet ir neretai padeda išvengti nemalonių netikėtumų.

Vis dar pasitaiko atvejų, kuomet ruošiantis atostogoms ar komandiruotėms užsienyje per vėlai pastebima, jog turimi asmens dokumentai nebegalioja arba gali būti netinkami atvykimui į užsienio valstybes dėl artėjančios jų galiojimo pabaigos.

Tuomet klientai dažniausiai yra priversti rinktis kur kas brangiau kainuojančias migracijos paslaugas ir asmens dokumentus užsisakinėti ypatingos skubos tvarka: asmens tapatybės kortelės pagaminimas ir išdavimas per 1 darbo dieną kainuoja 100 eurų, paso užsakymas, gamyba ir gavimas tą pačią dieną – 200 eurų.