Skelbiami naujausi duomenys apie pagrindinius migracijos rodiklius Lietuvoje

Ne
Migracijos rodikliai
2021-08-02

Migracijos departamentas skelbia naujausius duomenis apie pagrindinius migracijos rodiklius Lietuvoje už 2021 m. I pusmetį.

Išankstiniais duomenimis, š. m. liepos 1 d. Lietuvoje gyveno 91 379 užsieniečiai. Jų dalis bendrame Lietuvos gyventojų skaičiuje per metus toliau didėjo ir sudarė 3,28 proc. Užsieniečių, turinčių leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, skaičius siekė 71,1 proc., o turinčių ilgalaikio gyventojo leidimą gyventi Europos Sąjungoje – 19,7 proc. Pasikeitimai yra pateikiami infografike.

Švelnėjant dėl COVID-19 pandemijos nustatytiems asmenų judėjimo per valstybių sienas apribojimams, dauguma pagrindinių migracijos rodiklių reikšmių pradėjo keistis į teigiamas: daugiau išduota ir pakeista leidimų laikinai ir nuolat gyventi Lietuvoje, didėjo užsieniečiams išduodamų nacionalinių vizų skaičius.

Migracijos departamentas pirmą kartą skelbia ir duomenis apie asmenis, kurie įgijo arba išsaugojo Lietuvos Respublikos pilietybę ir turi kitos valstybės pilietybę (daugybinės pilietybės atvejus) – per šių metų pirmąjį pusmetį tokių asmenų buvo 473.

Dėl šiais metais prasidėjusio masinio užsieniečių antplūdžio iš Baltarusijos, šių metų pirmąjį pusmetį net 5,8 karto palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu padaugėjo užsieniečių prašymų suteikti prieglobstį Lietuvoje (nuo 113 prašymų per 2020 m. I pusmetį iki 656 per 2021 m. I pusmetį). Nagrinėjant užsieniečių prašymus, dauguma jų yra netenkinami, nes neatitinka nustatytų reikalavimų tarptautinei apsaugai Lietuvoje gauti. Tačiau per pirmąjį šių metų pusmetį daugėjo ir pabėgėlio statusą gavusių užsieniečių: jis buvo suteiktas 56 užsieniečiams arba 19,1 proc. daugiau, nei 2020 m. I pusmetį. Beveik 60 proc. gavusių pabėgėlio statusą – Baltarusijos piliečiai.

Šių metų pirmąjį pusmetį taip pat didėjo ir neteisėtai esančių Lietuvoje užsieniečių grąžinimo bei išsiuntimo iš Lietuvos skaičiai. Vien tik grąžinamų į užsienio valstybes užsieniečių skaičius padidėjo 32,5 proc., išsiunčiamų – 2,6 karto, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu.

Pagrindinius migracijos rodiklius Lietuvos Respublikoje rasite čia