Gaisro nuniokotose patalpose dirbti negalintis Migracijos departamento skyrius Kaune toliau ieško alternatyvų

Ne
Klientų aptarnavimo patalpos Šv. Gertrūdos g. 4
2024-05-03

Po praėjusių metų pabaigoje kilusio gaisro į patalpas A. Juozapavičiaus prospekte vis dar grįžti negalintis Migracijos departamento Kauno skyrius ir toliau yra priverstas ieškoti alternatyvų tam, kad galėtų teikti paslaugas klientams bei tinkamai suvaldytų jų srautus.

„Turint omenyje mūsų įstaigos veiklos pobūdį ir teikimas paslaugas, negalime tiesiog atsikraustyti į bet kokias mums siūlomas patalpas ir pradėti dirbti, – sako Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. – Klientų aptarnavimo specialistams yra būtinos tam tikros erdvės, nes dirbama su asmens duomenimis, reikia pastatyti biometrinių duomenų nuskaitymo įrangą, privalu tinkamai užtikrinti patalpų apsaugą bei komunikacijos priemonių, interneto ryšio, saugumą“.

Pasak jos, departamentas, net ir turėdamas ribotas galimybes, nuolat ieško alternatyvų siekdamas tinkamai teikti migracijos paslaugas Kaune.

Per kelias dienas po gaisro klientų aptarnavimas Kaune minimaliai buvo atnaujintas laikinose patalpose Šv. Gertrūdos g. 4. Aptarnavimo pajėgumus pavyko sustiprinti, tačiau ilgainiui tapo aišku, jog teks ieškoti papildomų patalpų.


Nuo gegužės 3 d. pagrindinį klientų srautą sudarantys Lietuvos piliečiai, kurie pageidauja pateikti prašymus išduoti ar pasikeisti asmens dokumentus, bus aptarnaujami Baltų pr. 143 įsikūrusiame skyriuje. Čia iš Gertrūdos g. perkeliama dalis klientų aptarnavimo specialistų ir bus atidaryti papildomi klientų aptarnavimo langeliai iš anksto vizitą rezervavusiems asmenims.

Klientų aptarnavimo skyriuje Baltų pr. 143 asmens dokumentų užsakymo paslaugos bus teikiamos tik Lietuvos piliečiams, o atsiimti jau pagamintus piliečių pasus ar asmens tapatybes kortelės reikės Šv. Gertrūdos g. 4 esančiame klientų aptarnavimo skyriuje.

Šis Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyrius lieka dirbti toliau ir visas migracijos paslaugas teiks užsieniečiams bei asmenims su negalia nepriklausomai nuo jų pilietybės. Lietuvos piliečiams Šv. Gertrūdos g. 4 esančiose patalpose bus paliktas vienas klientų aptarnavimo langelis.

Šv. Gertrūdos g. 4 veikiančiame skyriuje klientai – ir Lietuvos piliečiai, ir užsieniečiai – galės atsiimti jau pagamintus dokumentus. Šiai paslaugai gauti vizito laiko rezervuoti nereikia.

Turto banko, kuriam priklauso nuo gaisro nukentėjęs pastatas A. Juozapavičiaus prospekte, duomenimis, tikimasi, jog klientų aptarnavimą naujai suremontuotose ankstesnėse patalpose pavyks atnaujinti šių metų pabaigoje.