Asmens tapatybės kortelė ir joje įrašyti sertifikatai: saugu, naudinga, greita

Ne
asmens tapatybės kortelė
2024-04-05

Lietuvos piliečiams išduodama asmens tapatybės kortelė gali būti naudojama ne tik kaip asmens tapatybės ir kelionės dokumentas, bet ir kaip elektroninės atpažinties priemonė bei elektroninių dokumentų pasirašymo elektroniniu parašu įtaisas, primena Migracijos departamentas.

Be to, nuo balandžio 3 d. Lietuvos piliečiams, panorusiems pasikeisti asmens tapatybės kortelę ir gauti ją per vieną darbo dieną, nebereikia iš anksto rezervuoti vizitų Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuose.

Asmens tapatybės kortelę, jei ji užsakyta, pavyzdžiui, pirmadienį iki 12 valandos, kitą darbo dieną bus galima atsiimti bet kuriame Migracijos departamento klientų aptarnavimo padalinyje jo darbo metu.
Jei toks prašymas išduoti asmens tapatybės kortelę pateikiamas po 12 valandos, dokumentą klientas galės atsiimti poryt. Šios paslaugos kaina išlieka nepakitusi – 100 eurų.

Asmens tapatybės kortelėje esančiame elektroniniame luste yra įdiegti elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatai. Juos dokumento savininkas valdo naudodamasis PIN kodu, kuris pateikiamas asmeniui išduodant kortelę.

Šių priemonių, sertifikatų ir PIN kodo, visuma suteikia galimybę Lietuvos piliečiui patikimai patvirtinti savo tapatybę skaitmeninėje erdvėje bei pasirašyti elektroninius dokumentus kvalifikuotu elektroniniu parašu.

Tokia kortelė yra ypač naudinga jungiantis prie elektronines paslaugas teikiančių interneto portalų, kurie vartotojo asmens tapatybę nustato saugiu nuotoliniu būdu.

Pavyzdžiui, Lietuvos elektroninės valdžios vartuose www.epaslaugos.lt tokiu būdu galima rinktis bei užsisakyti daugiau kaip 3,8 tūkst. įvairių paslaugų, teikiamų elektroniniu būdu.

Šioje svetainėje savo elektronines paslaugas teikia ir Migracijos departamentas. Jų sąrašą galite rasti čia.

Asmens tapatybės kortelę su įdiegtais elektroninės atpažinties ir kvalifikuoto elektroninio parašo sertifikatais galima užsisakyti ir atsiimti bet kuriame Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje visoje Lietuvoje.

Migracijos departamentas kviečia apsilankyti svetainėje www.eID.lt bei susipažinti su informacija apie asmens tapatybės kortelės išdavimą, sertifikatų įrašymą ir atnaujinimą, valstybės rinkliavas, programinius reikalavimus ir pan.