Spausdinti

2018-02-19  Atskleista dar viena piktnaudžiavimo imigracijos galimybėmis schema

Migracijos departamentas 2017 metais atskleidė didelio masto siekimo piktnaudžiauti migracijos procedūromis schemą. Trečiųjų šalių piliečiai teikdavo prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvos Respublikoje tuo pagrindu, jog jie atvyksta į Lietuvos Respubliką gyventi tam, kad galėtų savanoriauti Švedijos Karalystės ne pelno organizacijos „Didaktik“ Lietuvos filiale. Užsieniečiai deklaruodavo Lietuvos Respublikoje vykdantys savanorišką veiklą, t. y. nurodydavo mokantys senjorus naudotis kompiuteriais, teigė teikiantys paramą ir apsaugą laukiniams ir naminiams gyvūnams Lietuvos Respublikoje. Šie užsieniečiai, kreipdamiesi su prašymais dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo, pateikdavo dokumentą, neva patvirtintą žyma (Apostille), kad organizacijos „Didaktik“ Lietuvos filialo veikla yra remiama Švedijos Karalystės Vyriausybės.

Migracijos departamentui bendradarbiaujant su Švedijos Karalystės kompetentingomis institucijomis nustatyta, kad šis dokumentas iš tikrųjų Švedijos Karalystės atsakingos institucijos išduotas nebuvo.

Migracijos departamentas ėmėsi neatidėliotinų veiksmų panaikinti bei atsisakyti išduoti leidimus laikinai gyventi visiems užsieniečiams, kurie teigė atvykstantys gyventi į Lietuvos Respubliką tam, kad savanoriautų ne pelno organizacijos „Didaktik“ Lietuvos filiale. Sprendimuose buvo konstatuota, kad organizacijos „Didaktik“ savanoriai teikė tikrovės neatitinkančius duomenis, neatitinka konkrečių Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl užsieniečių teisinės padėties“ sąlygų, o atlikto tyrimo rezultatai leidžia daryti pagrįstą išvadą, kad minėti užsieniečiai siekė piktnaudžiauti migracijos procedūromis Lietuvoje, ir todėl yra rimtas pagrindas manyti, jog gali kilti užsieniečių nelegalios migracijos grėsmė. Migracijos departamentas panaikino leidimus laikinai gyventi 78 užsieniečiams, dalis jų tokį Migracijos departamento sprendimą apskundė teismui, tačiau Migracijos departamentas iki šios dienos yra laimėjęs visus teismus: tiek Vilniaus apygardos administracinis teismas, tiek Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas savo sprendimuose konstatavo, kad Migracijos departamentas teisėtai bei pagrįstai panaikino ar atsisakė išduoti leidimus laikinai gyventi.

Šiuo metu nė vienas užsienietis neturi leidimo gyventi veiklos organizacijoje „Didaktik“ pagrindu, o siekiant išaiškinti dokumentų klastojimo atvejį, dėl tolimesnio tyrimo Migracijos departamentas yra kreipęsis į Generalinę prokuratūrą.

Iš viso 2017 metais Migracijos departamentas panaikino 2 198 leidimus laikinai gyventi, iš jų 607 – užsieniečiams, pateikusiems melagingus duomenis apie veiklą įmonėje, arba nustačius, kad įmonė, į kurią atvyko užsieniečiai, yra fiktyvi.

 

Atgal