Rezervuoti priėmimo laiką lapkričio mėnesiui bus galima nuo š. m. spalio 14 d. svetainėje www.migracija.lt

Spausdinti

2019-03-27  Lietuva perkėlė dar du prieglobsčio prašytojus

Laikydamasi solidarumo principo ir siekdama pagelbėti Italijos Respublikai, šių metų kovo 27 d. Lietuva perkėlė du užsieniečius – Bisau Gvinėjos ir Senegalo piliečius.

Užsieniečiai yra perkeliami iš Italijos, kur buvo prisiglaudę nuo šių metų sausio mėnesio. Į vieną iš Italijos pabėgėlių centrų šie Bisau Gvinėjos ir Senegalo piliečiai kartu su kitais nelaimėliais pateko po labdaros organizacijos „Sea Watch“ laivo įgulos atliktos migrantų gelbėjimo operacijos prie Libijos krantų.

Į Lietuvos Respubliką minėti asmenys perkeliami atlikus saugumo patikras. Tolesnį teisinį statusą jiems suteiks Migracijos departamentas, išnagrinėjęs jų prašymus suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje. Migrantai iš Bisau Gvinėjos ir Senegalo apgyvendinti Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre.

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimo Nr. 628 „Dėl užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją“ nuostatas, Lietuva iki 2019 metų pradžios iš Italijos, Graikijos ir Turkijos yra perkėlusi 486 asmenis: Sirijos, Irako, Eritrėjos piliečius bei asmenis be pilietybės.

 

Atgal