Iki liepos 1 d. puslapyje informacija yra nuolat naujinama, atsiprašome už laikinus nepatogumus!   Brexit: what UK nationals need to know       Priimti sprendimai dėl LLG       Priimti sprendimai dėl vizų     

Prašymo pateikimo vieta

Prašymą suteikti prieglobstį užsienietis gali pateikti Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punktuose arba Lietuvos Respublikos teritorijoje, kurioje galioja pasienio teisinis režimas, – Valstybės sienos apsaugos tarnybai, miesto, rajono teritorinėje policijos įstaigoje arba Užsieniečių registracijos centre (Pabradė, Švenčionių r.).  

Jeigu užsienietis ieško prieglobsčio Lietuvos Respublikoje, bet atvyko į šalį arba yra joje neteisėtai (be Lietuvos Respublikos vizos ir / arba galiojančio kelionės dokumento), su prašymu suteikti prieglobstį jis turi kreiptis nedelsiant. Priešingu atveju Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka gali būti taikoma atsakomybė už neteisėtą atvykimą į Lietuvos Respubliką arba buvimą joje.

Užsienietis asmeniškai pateikia prašymą suteikti prieglobstį. Nepilnamečių šeimos narių vardu prašymą gali pateikti vienas iš pilnamečių šeimos narių. Nelydimo nepilnamečio užsieniečio arba neveiksnaus užsieniečio vardu prašymą gali pateikti jo atstovas.

Prašymas suteikti prieglobstį turi būti motyvuotas, užsienietis turi išdėstyti visus faktus bei nurodyti priežastis, dėl kurių, jo nuomone, jam būtina suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje. 

Teisės aktai 

  1. Lietuvos Respublikos įstatymas „Dėl užsieniečių teisinės padėties“.
  2. Prieglobsčio Lietuvos Respublikoje suteikimo ir panaikinimo tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro 2016 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. 1V-131 „Dėl Prieglobsčio Lietuvos Respublikoje suteikimo ir panaikinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

 Grįžti

Paskutinis atnaujinimas: 2016-07-13 16:39:52