Iki liepos 1 d. puslapyje informacija yra nuolat naujinama, atsiprašome už laikinus nepatogumus!   Brexit: what UK nationals need to know       Priimti sprendimai dėl LLG       Priimti sprendimai dėl vizų     
Spausdinti

2019-03-29  Lietuva iš Italijos perkėlė du migrantus prieglobsčio prašytojus

Penktadienį į Lietuvą perkelti du užsieniečiai, dėl kurių perkėlimo buvo sutarta dar šių metų vasario mėnesį. Tai – Senegalo ir Nigerijos piliečiai, laikinai buvę priglausti Italijoje po labdaros organizacijos „Sea Watch“ laivo įgulos gelbėjimo operacijos prie Libijos krantų sausio mėnesį.

Į Lietuvos Respubliką Senegalo ir Nigerijos piliečiai perkeliami jau atlikus saugumo patikras, šiems dar būnant Italijoje. Dėl tolesnio minėtų asmenų teisinio statuso spręs Migracijos departamentas, išnagrinėjęs jų prašymus suteikti prieglobstį Lietuvos Respublikoje. Migrantai iš Nigerijos ir Senegalo apgyvendinami Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Užsieniečių registracijos centre.

Vykdant Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2015 m. birželio 22 d. nutarimo Nr. 628 „Dėl užsieniečių, kuriems reikia prieglobsčio, perkėlimo į Lietuvos Respublikos teritoriją“ nuostatas, Lietuva iš Italijos, Graikijos ir Turkijos jau perkėlė 490 asmenų: Sirijos, Irako, Eritrėjos, Senegalo, Nigerijos, Bisau Gvinėjos piliečius ir asmenis be pilietybės.

 

Atgal