Vyresnio amžiaus žmonėms asmens dokumentų galiojimo terminas bus ilgesnis

Ne
Vyresnio amžiaus žmonėms asmens dokumentų galiojimo terminas bus ilgesnis
2021-03-31

Š. m. kovo 30 d. Seimas priėmė Asmens tapatybės kortelės ir paso įstatymo pakeitimus. Tarp jų ir palankesnis asmens dokumentų išdavimas garbaus amžiaus piliečiams – nuo rugpjūčio mėnesio įgyta asmens tapatybės kortelė 70-ies metų sulaukusiems asmenims galios 30 metų, t. y. 10 metų ilgiau nei yra dabar.

Priimti pakeitimai taip pat nudžiugins mažamečių tėvelius – pataisomis nuspręsta įtvirtinti, kad teikiant dokumentus dėl asmens tapatybės kortelės ar paso išdavimo ar keitimo vaikui iki dvejų metų, jam pačiam dalyvauti nebūtina.

Dar viena maloni žinia – asmeniui pageidaujant, užsakyta asmens tapatybės kortelė ir (ar) pasas galės būti pristatyti į jo pageidaujamą vietą. Ši paslauga bus teikiama nuo kitų metų liepos 1 d., piliečio lėšomis ir tik tuo atveju, jei jis patvirtins savo asmens tapatybę, pateikdamas asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, bei naujuosiuose dokumentuose nebus pasikeitę jo asmens duomenys (vardas, pavardė, lytis, gimimo data, asmens kodas). Migracijos departamentas ar Lietuvos Respublikos konsulinė įstaiga asmens tapatybės kortelę ir (ar) pasą galiojančiais paskelbs tik gavus informaciją apie saugiu būdu išsiųstų asmens dokumentų įteikimą. Kol kas tokia paslauga teikiama tik užsienio valstybėse gyvenantiems piliečiams.