Vilniuje stabdomas Lietuvos piliečių, pageidaujančių užsisakyti pasus ar asmens tapatybės korteles, aptarnavimas gyva eile

Ne
užrašas ant stiklo durų
2023-07-05

Itin išaugus klientų srautams Migracijos departamento Vilniaus skyriuje, esančiame Vytenio g. 18, nuo liepos 10-osios šiame padalinyje stabdomas Lietuvos piliečių, pageidaujančių užsisakyti pasus ar asmens tapatybės korteles, aptarnavimas gyva eile. Migracijos departamento specialistai aptarnaus tik tuos asmenis, kurie migracijos paslaugoms gauti iš anksto rezervavo vizito datą ir laiką.

Išimtys bus taikomos klientams, kurie pasą pageidauja užsisakyti ypatingos skubos tvarka, per 1 dieną. Be išankstinės registracijos į Migracijos departamento skyrių Vilniuje taip pat galės atvykti senatvės pensininkai bei asmenys su negalia – tokie asmenys bus aptarnaujami be eilės, vos tik atsiras laisvas klientų langelis.

Jau pagamintus pasus ar asmens tapatybės korteles Vilniaus skyriuje ir toliau bus galima atsiimti gyva eile, be išankstinės vizito rezervacijos, arba rezervavus vizitą laisvu laiku.

„Mūsų padalinys Vilniuje dirba visu pajėgumu. Klientų, kurie stoja į gyvą eilę, srautai itin išaugo prasidėjus vasaros sezonui ir darosi sunkiai suvaldomi: žmonės pyksta, kad jiems reikia laukti dvi valandas ar ilgiau, darbuotojai skuba stengdamiesi aptarnauti kuo daugiau klientų, dėl nuolatinio nuovargio pradeda klysti, todėl asmenų aptarnavimas darosi nekokybiškas“, – sako Evelina Gudzinskaitė, Migracijos departamento direktorė.

Pasak jos, valdant klientų srautus išankstinė vizitų rezervacija tampa neišvengiama.  
„Daugiau nei yra klientų aptarnavimo langelių atidaryti nebeįmanoma. Be to, privalome pasirūpinti ir mūsų darbuotojais: jie dirba nuolatinėje įtampoje, triukšme, pervargsta fiziškai, didėja klaidų rizika, neigiamai veikia karštis, tad kyla pavojus jų sveikatai“, – pažymi E. Gudzinskaitė.

Migracijos departamentas, įvertinęs situaciją Vilniuje, bent laikinai pataria klientams rinktis aplinkinius miestus, kuriuose yra klientų aptarnavimo skyriai, o asmenų srautai gerokai mažesni. (Migracijos departamento padalinių sąrašą galite rasti čia: https://migracija.lrv.lt/lt/struktura-ir-kontaktine-informacija/asmenu-aptarnavimas/asmenu-aptarnavimas-lietuvoje

Taupant laiką taip pat rekomenduojama pasinaudoti mokama kurjerio paslauga, kuomet pagamintas dokumentas kliento pageidavimu pristatomas į jo pasirinktą vietą visoje Lietuvoje. Paslaugos kaina yra 9,99 EUR už kiekvieną dokumentą. 

Vizitai į Migracijos departamentą rezervuojami migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS –migracija.lt / spausti mygtuką „Rezervuoti vizitą“).