Ukrainos karo pabėgėlių leidimų keitimas vyksta aktyviai ir sklandžiai

Ne
lietuvos ukrainos vėliavos
2023-12-21

Gruodžio 11-ąją prasidėjęs Ukrainos karo pabėgėlių leidimų laikinai gyventi keitimo procesas, preliminariais Migracijos departamento vertimais, savo aktyvumu jau dabar viršijo visus lūkesčius.
Per pusantros savaitės sulaukta net 19 tūkst. karo pabėgėlių prašymų pakeisti leidimus laikinai gyventi, išduotus laikinosios apsaugos pagrindu.

Šių dokumentų keitimas pradėtas Europos Sąjungai nusprendus dar metams, iki 2025-ųjų kovo 4 d., pratęsti laikinosios apsaugos mechanizmą, taikomą Ukrainos gyventojams, kurie iš savo šalies pasitraukė dėl Rusijos invazijos.

Migracijos departamento turimais duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra daugiau kaip 52 tūkst. Ukrainos karo pabėgėlių, besinaudojančių laikinąja apsauga.

„Karo pabėgėliai iškart ėmėsi aktyviai rezervuoti vizitus į Migracijos departamentą, tarpusavyje keistis informacija apie tai, kaip teisingai užpildyti prašymus pakeisti leidimus gyventi. Jeigu prašymai ir toliau bus teikiami taip sparčiai, visi laikinosios apsaugos gavėjai spės pasikeisti leidimus iki kovo pradžios“, – situaciją apžvelgia Evelina Gudzinskaitė, Migracijos departamento direktorė. 

Migracijos departamentas leidimus gyventi jau pratęsė 3 tūkst. laikinosios apsaugos gavėjų.

Kaip ir prieš metus, Ukrainos karo pabėgėlių leidimų laikinai gyventi keitimo procesas leis patikslinti mūsų šalyje gyvenančių tokių užsieniečių skaičių.

Nuo Rusijos invazijos Ukrainoje pradžios Lietuvos migracijos informacinėje sistemoje MIGRIS iš viso registruota daugiau kaip 83 tūkst. karo pabėgėlių, tačiau ne visi šie asmenys pasiliko mūsų šalyje. Migracijos departamentui yra žinoma, jog dalis ukrainiečių atvyko į Lietuvą trumpam, laikinosios apsaugos neprašė ir išvyko į Vakarų Europą, kiti grįžo į tėvynę arba liko Lietuvoje ir leidimus laikinai gyventi gavo kitais pagrindais.

Ukrainiečiai ir toliau sudaro gausiausią Lietuvoje gyvenančių užsieniečių bendruomenę. 
Gruodžio 1 d. duomenimis, mūsų šalyje iš viso gyveno daugiau kaip 86 tūkst. Ukrainos piliečių. Kaip ir minėta, didžiausia tokių užsieniečių dalis – 52 tūkst. asmenų – yra laikomi karo pabėgėliais ir turi leidimus laikinai gyventi laikinosios apsaugos pagrindu. Likusioji dalis ukrainiečių leidimus laikinai gyventi Lietuvoje turi darbo, šeimos susijungimo ar humanitariniais pagrindais, dirba aukštos kvalifikacijos specialistais ir pan.