Už Lietuvos ribų leidimus laikinai gyventi praradę užsieniečiai dublikatus galės užsisakyti per išorės paslaugų teikėją

Ne
tekstas Už Lietuvos ribų leidimus laikinai gyventi praradę užsieniečiai dublikatus galės užsisakyti per išorės paslaugų teikėją
2023-09-15

Migracijos departamentas, gerindamas teikiamų elektroninių paslaugų kokybę bei Lietuvos migracijos informacinės sistemos MIGRIS veikimą, joje įdiegė patobulinimą. 

Naujovė leis iš Lietuvos trumpam išvykusiam ir leidimą laikinai gyventi pametusiam, sugadinusiam ar kitaip praradusiam užsieniečiui per išorės paslaugų teikėją „VFS Global“ pateikti prašymą iš naujo įforminti minėtą leidimą.

Užsienio valstybės pilietis, praradęs leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, turės prisijungti prie savo MIGRIS paskyros, pateikti pranešimą apie prarastą dokumentą bei užpildyti prašymą dėl naujo leidimo laikinai gyventi įforminimo. 

Šiame etape užsienietis turės nurodyti išorės paslaugų teikėjo padalinį, į kurį jis atvyks teikti prašymą ir vėliau atsiimti pagamintą kortelę..

Jei užsienietis prašymą dėl naujo leidimo laikinai gyventi Lietuvoje įforminimo teiks per išorės paslaugų teikėją, jis turės atvykti į vieną iš „VFS Global“ padalinių. Šiuo metu minėta paslauga teikiama 34 pasaulio valstybėse, kurių sąrašą galima rasti čia. Tokiu atveju iš anksto rezervuoti vizito į išorės paslaugų teikėjo padalinį jau nereikės.

Prašymo naujai įforminti leidimą laikinai gyventi nagrinėjimui yra skiriama iki 10 darbo dienų, o užsienietis apie išrašytą leidimą bus informuojamas atskiru pranešimu. 
Nauja leidimo laikinai gyventi kortelė užsienietį pasieks per kurjerį, tad planuojant kelionę į Lietuvą reikėtų nepamiršti, jog papildomai truks ir pats dokumento persiuntimas į užsienio valstybę.