Su EASO ekspertais tartasi dėl paramos prieglobsčio srityje

Ne
Su EASO ekspertais tartasi dėl paramos prieglobsčio srityje
2021-06-29

Šiandien Migracijos departamente viešėjo Europos prieglobsčio paramos biuro (EASO) delegacija, kurios nariai pasidalijo savo įžvalgomis apie Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje susidariusią situaciją ir galimą EASO pagalbą Lietuvai.

Delegaciją priėmusi Migracijos departamento direktorės pavaduotoja Lucija Voišnis ir Prieglobsčio skyriaus patarėja Jolanta Verbuvienė EASO ekspertams suteikė informacijos apie šiuo metu įstaigoje vykdomą veiklą, susijusią su neteisėtai iš Baltarusijos atvykstančiais ir prieglobsčio prašančiais migrantais, apžvelgė artimiausius organizacinius planus.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti Migracijos departamento poreikiai ir EASO galimybės juos atliepti. „Pagrindiniai iššūkiai, su kuriais susiduria Migracijos departamentas, yra susiję su tam tikrų kalbų vertėjų trūkumu ir mokymų naujiems darbuotojams būtinybe“, – EASO atstovams sakė L. Voišnis.

Abi pusės sutarė iki penktadienio įvertinti susitikime išsakytas mintis ir dar kartą susitikus apibendrinti rezultatus bei tikėtiną EASO pagalbą.