Prieglobstis suteiktas visiems į Lietuvą perkeltiems afganistaniečiams

Ne
Prieglobstis suteiktas visiems į Lietuvą perkeltiems afganistaniečiams
2021-10-08

Migracijos departamentas informuoja, kad jau priimti sprendimai suteikti prieglobstį visiems iš Afganistano evakuotiems asmenims – su Lietuvos kariais dirbusiems vertėjams, kariškiams, ES ir JT personalui bei jų šeimos nariams.

Migracijos departamentas primena, kad afganistaniečių prašymai suteikti prieglobstį buvo nagrinėjami prioriteto tvarka. Padedant krašto apsaugos pareigūnams, tai padaryti pavyko per suplanuotą laiką.

„Dėkojame krašto apsaugos pareigūnams už sklandų bendradarbiavimą  vykdant prieglobsčio procedūras, – sakė Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė. – Šiuo metu baigiame paskutinius malonius darbus – užsakome leidimų gyventi korteles, kurios patvirtins naujųjų gyventojų statusą Lietuvoje.“

Migracijos departamentas praneša, kad pirmieji leidimai nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje anksčiau minėtiems afganistaniečiams jau yra išrašyti. Dokumentai jiems bus parengti vos gavus likusius asmens kodus ir įteikti visiems vienu metu. Atlikti šią ceremoniją Migracijos departamentui padės Raseinių rajono savivaldybė.

E. Gudzinskaitė pasidžiaugė dar viena naujiena – Raseiniuose gimė pirmoji afganistanietė. Mergaitė – ketvirtas vaikas prieglobstį Lietuvoje gavusioje afganistaniečių šeimoje.