Prasmingai paminėta Tarptautinė migrantų diena

Ne
2019-12-19

Gruodžio 18-ąją Migracijos departamentas minėjo Tarptautinę migrantų dieną. Minėjimas surengtas kartu su Tarptautinės migracijos organizacijos (toliau – TMO) Vilniaus biuro darbuotojais, todėl buvo gausus dalyviais ir turtingas turiniu.

Prasmingą renginį žadėjo jau pati jo pradžia – dalyvius sujaudino Lietuvoje studijuojančios ukrainietės Yelizavetos Izmalkovos emocionaliai atliekama daina „Malva“, TMO Vilniaus biuro vadovės Audros Sipavičienės pasidalytos mintys ir renginį pradėjusios Migracijos departamento direktorės Evelinos Gudzinskaitės žodžiai. Teminį renginį dar labiau sustiprino TMO Vilniaus biuro pademonstruotas Nyderlandų režisieriaus Guido Hendrikx dokumentinis filmas apie prieglobsčio prašytojus „Svetimas rojuje“, jo aptarimas, darbuotojų diskusija apie atskiras filmo scenas, jų skirtumus ir panašumus su realia Migracijos departamento ir TMO veikla.

Ramesnė atmosfera įsivyravo antroje Tarptautinės migrantų dienos minėjimo dalyje, skirtoje susipažinti su skirtingų tautų virtuve – Migracijos departamento ir TMO Vilniaus biuro darbuotojai surengė tautinių vaišių stalą, ragavo vieni kitų gamintus patiekalus, keitėsi receptais ir patiekalų gaminimo ypatybėmis.