Migracijos departamentas prašo atidumo teikiant dokumentus

Ne
2020-02-20

Migracijos departamentas kviečia klientus atsakingiau naudotis Lietuvos migracijos informacine sistema (toliau – MIGRIS) ir atidžiai užpildyti MIGRIS paskyros duomenis bei MIGRIS prašymus, kad prašymo pateikimo procesas būtų spartesnis ir sklandesnis.

Ypač svarbu MIGRIS paskyroje ir prašymuose teisingai nurodyti užsieniečio vardą (-us) ir pavardę (-es). Šie asmenvardžiai  nurodomi pagal užsieniečio galiojančio kelionės dokumento (paso, asmens tapatybės kortelės) lotyniškus įrašus. Taip pat gali būti naudojami lotyniški rašmenys su diakritikais, kurie yra lietuvių kalbos raidyne: ą, ę, į, ų, ū, ė, č, š, ž, ir  šie ženklai: „.“, „’“ ir „( )“.

Migracijos departamentas įspėja, kad per MIGRIS užpildytas prašymas nebus priimtas, jeigu prašyme bus klaidingai nurodyti esminiai prašymo duomenys arba nepridėti reikiami dokumentai, arba pridėti dokumentai su trūkumais, pvz., pridėtas ne visas dokumentas.

Migracijos departamentas taip pat atkreipia dėmesį, kad itin daug klaidų pasitaiko teikiant tarpininkavimo raštus dėl Šengeno, daugkartinės nacionalinės vizų ar leidimo laikinai gyventi išdavimo bei darbdavio ar darbo funkcijos pas tą patį darbdavį pakeitimo, todėl prašo, teikiant dokumentus, naudotis puslapyje migracija.lt bei Migracijos departamento YouTube kanale skelbiama informacija ir mokomąja medžiaga.