Migracijos departamentas išnagrinėjo daugiau nei pusę prieglobsčio prašymų

Ne
Prašymų nagrinėjimas
2021-11-10

Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos jau išnagrinėjo daugiau negu pusę prieglobsčių prašymų, kuriuos pateikė neteisėtai Lietuvos sieną kirtę migrantai. Iš 3 148 gautų prašymų išnagrinėtas 1 771 prašymas. 1 353 asmenims prieglobstis nesuteiktas, o 412 prieglobsčio nagrinėjimo procedūrų buvo nutrauktos dėl migrantų pasišalinimo arba grįžimo į savo kilmės šalį. Dėl galimo persekiojimo ar kitų grėsmių pabėgėlio statusas suteiktas 6 asmenims. Jie, kaip ir kiti 282 šiais metais Lietuvoje prieglobstį gavę užsieniečiai, pradės valstybės remiamą integracijos į Lietuvos visuomenę procesą.

„Migracijos departamento specialistai nuolat bendrauja su migrantais, informuoja juos apie priimtus sprendimus ir primena apie jų galimybes savanoriškai grįžti į savo kilmės šalį. Mūsų tikslas – vykdyti procedūras ir suteikti žmonėms, esantiems migrantų apgyvendinimo centruose, kuo daugiau aiškumo dėl jų situacijos bei teisinių galimybių“, – teigia Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Šiuo metu dar nagrinėjami 1 377 neteisėtų migrantų prieglobsčio prašymai. Tam pasitelkta 170 Migracijos departamento darbuotojų. Per dieną atliekama maždaug keliasdešimt prieglobsčio prašytojų apklausų ir parengiama tiek pat sprendimų.

Iš viso nuo metų pradžios iš Lietuvos išsiųsti 274 neteisėti migrantai. Šiuo metu priimti sprendimai išsiųsti iš šalies 212 migrantų.

Nuo rugpjūčio 3 d. į šalį neįleista beveik 4 900 asmenų, mėginusių neteisėtai kirsti Lietuvos sieną. Lietuvos pasienyje su Baltarusija dirba ne tik pasieniečiai, jiems taip pat talkina „Frontex“ pareigūnai ir kariuomenė.