null Migracijos departamentas atnaujina paslaugas

MIGRIS
2020-05-21

Migracijos departamento klientų aptarnavimo tvarka buvo pakeista atsižvelgiant į ekstremalią situaciją šalyje dėl koronaviruso (COVID-19) plitimo grėsmės – siekiant apsaugoti klientų ir darbuotojų sveikatą buvo atlikta eilė asmenų aptarnavimo pakeitimų.

Migracijos departamentas laikinai aptarnauja tik iš anksto interneto puslapyje www.migracija.lt užsiregistravusius klientus. Be išankstinės registracijos atvykę klientai neaptarnaujami, išskyrus Lietuvos Respublikos piliečius nuo 60 metų amžiaus, neįgaliuosius, taip pat Lietuvos Respublikos piliečius, norinčius užsisakyti pasą tą pačią dieną Vilniaus skyriuje. Migracijos departamentas atkreipia dėmesį, kad nuo gegužės 25 d. prašymą dėl paso / ATK išdavimo / keitimo bus galima pateikti jau visuose Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose ir nutolusiose darbo vietose. Taip pat atnaujinama laikinai buvusi sustabdyta užsieniečių prašymų Lietuvos Respublikos pilietybės klausimais priėmimo paslauga – minėti prašymai nuo š. m. gegužės 22 d. vėl bus priimami.

Migracijos departamentas primena, kad atsiimti jau pagamintus dokumentus galima iš anksto rezervavus vizito laiką arba, jeigu vizito rezervacijos galimybės nėra, – tik sulaukus Migracijos departamento atstovų skambučio ir suderinus dokumento atsiėmimo laiką. Pagamintus 60 metų amžiaus bei vyresnių Lietuvos Respublikos piliečių ir užsieniečių dokumentus gali atsiimti šių asmenų giminaičiai (vaikai, broliai, seserys, sutuoktiniai, anūkai ir proanūkiai).

Klientai, norintys atnaujinti asmens tapatybės kortelėje įrašytus asmens atpažinimo elektroninėje erdvėje sertifikatą ir kvalifikuotą elektroninio parašo sertifikatą, vizitui pas specialistą prašomi registruotis iš anksto tel. 8 707 67000 arba el. paštu info@migracija.gov.lt, registruojantis nurodyti skyrių, į kurį bus kreiptasi, bei pageidaujamą paslaugos suteikimo datą / laiką.

Migracijos departamentas taip pat atkreipia dėmesį, kad laikinai neteikiama mobili atvykimo į namus ar kitą vietą paslauga.

Migracijos departamentas informuoja, kad įstaigos patalpos yra dezinfekuojamos, darbuotojai ir klientai aprūpinti dezinfekcinėmis apsaugos priemonėmis, bei atkreipia dėmesį, kad, siekiant visų saugumo, darbuotojai gali atsisakyti aptarnauti COVID-19 simptomų (karščiavimą, kosulį, apsunkusį kvėpavimą, kt.) turintį klientą, todėl vizitą jau rezervavusių klientų prašoma atsakingai įvertinti atvykimo būtinumą, jei yra galimybė, vizitą nukelti vėlesniam laikui.