Lietuvos Respublikai prisiekė 23 asmenys

Ne
2019-10-13

Rugsėjo 27 d. Vidaus reikalų ministerijos Baltojoje salėje vyko priesaikos Lietuvos Respublikai ceremonija – Lietuvos Respublikos piliečiais tapo 23 asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos pilietybė suteikta ar grąžinta Lietuvos Respublikos Prezidento dekretu.

Būti ištikimais Lietuvos Respublikai prisiekė ir gerbti Lietuvos valstybinę kalbą, kultūrą ir papročius, stiprinti Lietuvos demokratijos ir teisinės valstybės pagrindus pasižadėjo du pilietybės neturėjęs asmenys, dvidešimt vienas – netekę kitos valstybės pilietybės: septyni iš jų – Ukrainos, po šešis – Rusijos ir Baltarusijos Respublikos, vienas – Sakartvelo pilietybės.

Asmenų priesaiką Lietuvos Respublikai priėmusi vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė pasidžiaugė jų siekiu tapti Lietuvos Respublikos piliečiais ir gebėjimu atitikti aukštus pilietybės įgijimo procedūros reikalavimus, pasveikino juos papildžius šalies piliečių gretas ir palinkėjo naudotis savo teisėmis, neapleisti pareigų, savo buvimu garsinti Lietuvą ir drauge kurti jos ateitį. „Nuo šiandien nepradėsite visai kitokio gyvenimo, nes jau esate susiję su Lietuva, – kalbėjo R. Tamašunienė, – Tegul ši diena bus sėkminga ir ilgam liks jūsų atmintyje.“