Lietuvos piliečiams išduotų asmens dokumentų skaičius – didžiausias per pastarąjį dešimtmetį

Ne
LR pasai
2024-03-08

Lietuvos piliečiams išduodamų asmens dokumentų daugėja ketvirtus metus iš eilės, o bendras pernai išduotų pasų bei asmens tapatybės kortelių skaičius yra didžiausias nuo pat 2013-ųjų, rodo Migracijos departamento turima statistika.

2023 m. Lietuvos piliečiams iš viso išduota 750 717 asmens dokumentų: 391 795 pasai ir 358 922 asmens tapatybės kortelės. Daugiau asmens dokumentų buvo išduota tik 2013-aisiais – 854 tūkst.

Užpernai Lietuvos piliečiai iš viso atsiėmė 719 tūkst. asmens dokumentų, 2021 m. – daugiau kaip 510 tūkst., 2020 m. – 409 tūkst.

Ketverius pastaruosius metus fiksuojamą išduodamų asmens dokumentų skaičiaus didėjimą lėmė keli faktoriai: pasibaigusi COVID-19 pandemija, kuri paveikė dokumentų išdavimą 2020-aiais, su ja susijusių draudimų keliauti į užsienį panaikinimas ir po Rusijos karinės agresijos Ukrainoje išaugęs Lietuvos piliečių susidomėjimas savo asmens dokumentais bei jų galiojimu.

Kaip Migracijos departamentas ir prognozavo, 2023 metais itin padaugėjo Lietuvos piliečiams išduotų asmens tapatybės kortelių skaičius – beveik 359 tūkst.

Šie dokumentai Lietuvos piliečiams masiškai pradėti išdavinėti 2003 metais, ir, jei savininkui yra nuo 16 iki 70 metų, įprastai galioja dešimtmetį.

2013 m. fiksuotas staigus išduotų asmens tapatybės kortelių skaičiaus šuolis, kadangi daugeliui asmenų atėjo metas jas keisti. Analogiškas procesas pasikartojo ir pernai.

Be to, praėjusiais metais išduotų asmens tapatybės kortelių skaičiaus augimą nulėmė ir tai, jog senesnio pavyzdžio dokumentai tapo nebetinkami kvalifikuoto elektroninio parašo kūrimui ir juos naujesniais pasikeisti reikėjo iki liepos 1 d.

Pernai Lietuvos piliečiai, paskatinti tebesitęsiančios Rusijos invazijos Ukrainoje, ir toliau aktyviai keitė pasus. Nors jų išduota mažiau, nei 2022-aiais, neabejojama, kad šis dokumentas neretai užsakomais ir praktiniais sumetimais, kadangi būtent piliečio pasas yra įtrauktas į pagrindinių daiktų, kuriuos rekomenduojama turėti evakuacijos metu, sąrašą.

Išsamiau šią, o taip pat kitą aktualiausią Migracijos departamento statistinę informaciją galite rasti kasmet skelbiame Migracijos metraštyje.