Geros žinios startuoliams: mažins barjerus prisitraukti talentus iš užsienio

Ne
2019-10-13

Lietuvoje pradės veikti užsienio talentų pritraukimo, išlaikymo ir integracijos „Startup Employee Visa“ procedūra, kuri sumažins startuoliams reikalingų aukštos kvalifikacijos specialistų atvykimo į Lietuvą barjerus. Tai šiandien pasirašytu memorandumu įtvirtino Ekonomikos ir inovacijų ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir Migracijos departamentas.

Vidaus reikalų ministerija kartu su Migracijos departamentu įsipareigojo įgyvendinti „vieno langelio“ principą visoms paslaugoms, susijusioms su leidimu startuolių darbuotojams laikinai gyventi Lietuvoje.

„Siekdami pasitelkti aukštos kvalifikacijos darbuotojus iš užsienio ir skatinti jų išlaikymą bei sėkmingą integraciją Lietuvoje, turime sudaryti ir palankias tam sąlygas. Administraciniai barjerai neturi būti kliūtis įdarbinti reikalingus darbuotojus. Įvertinus saugumą kaip prioritetą migracijos politikos srityje, sieksime bendradarbiaudami įgyvendinti reikalingus pokyčius tiek procedūrose, tiek teisiniame reglamentavime, kad ši naujovė startuoliams sudarytų sąlygas lanksčiau ir greičiau prisitraukti talentus iš trečiųjų šalių“ – sako vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas.

Jau kuris laikas Lietuvoje veikia „Startup Visa“ programa, leidžianti užsieniečiams kur kas greičiau ir paprasčiau sutvarkyti visas procedūras Migracijos departamente. Jos tikslas - pritraukti startuolių investicijas į Lietuvą ir užtikrinti sklandesnes persikėlimo procedūras. Per pirmąjį šių metų ketvirtį šios programos dėka Lietuvoje įsikūrė 18 startuolių iš užsienio, tai yra, tris kartus daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai.

Planuojama, kad šiais metais startuos ir pagreitinta startuolio vizos suteikimo procedūra (angl. fast track) į Lietuvos akseleratorius atrinktiems startuoliams.

Šiuo metu „Versli Lietuva“ duomenų bazėje yra 570 startuolių. Startuolių skaičiaus augimas pastaraisiais metais siekė 58 proc. Pernai Lietuvos startuolių bendruomenė pasiekė rekordinius rezultatus – pritraukė 183 mln. Eur investicijų iš užsienio ir Lietuvos investicinių fondų 

Ekonomikos ir inovacijų ministerija yra užsibrėžusi tikslą iki 2020 metų startuolių skaičių Lietuvoje išauginti iki 1000.