Diskutuota Lietuvos migracijos politikos ateities tema

Ne
Diskutuota Lietuvos migracijos politikos ateities tema
2020-07-02

Migracijos funkcijų pertvarkos metinių proga Migracijos departamentas kartu su Vidaus reikalų ministerija š. m. liepos 1 d. surengė panelio diskusiją, skirtą aptarti Lietuvos migracijos politikos ateitį. Joje dalyvavo atsakingi Vidaus reikalų ministerijos, kitų institucijų tarnautojai, Migracijos departamento darbuotojai ir įstaigos partneriai – atstovai iš Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Valstybinės darbo inspekcijos, kt.

Sveikinimo žodį konferencijos dalyviams taręs vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius džiaugėsi teigiamais Migracijos departamento veiklos poslinkiais ir linkėjo toliau taip sėkmingai, kaip praėjusiais metais, eiti pirmyn.

Migracijos departamento metų veiklos apžvalgą pateikusi įstaigos direktorė E. Gudzinskaitė dėkojo partneriams už nuoširdų bendradarbiavimą keičiantis informacija ir persitvarkant dirbti naujai, pristatė pagrindinius vienerių metų veiklos rodiklius ir jiems didelės įtakos turėjusią praėjusį rudenį startavusią ir nuolat funkcionaliai tobulinamą Lietuvos migracijos informacinę sistemą – MIGRIS.

„Pasiekti teigiamų veiklos rezultatų galėjome susitelkusio kolektyvo dėka. Jų pastangos ir gebėjimai padėjo įstaigai sklandžiai perkelti daugelį paslaugų į elektroninę erdvę ir organizuoti kokybišką klientų aptarnavimą. Nuo MIGRIS įdiegimo pradžios priimta apie 43 000 daugiau kaip 150-ies unifikuotų formų elektroninių klientų prašymų, rezervuota per 177 600 vizitų. Per dieną įstaigoje aptarnaujama apie 4 000 Lietuvos piliečių ir 500 užsieniečių, o skambučių centras per dieną atsako į 700–900 klientų užklausų. Optimizavus vidaus procedūras, vizito į Migracijos departamentą laukimo laikas sutrumpėjo nuo 3 mėnesių iki 1–2 darbo dienų, vieno kliento aptarnavimo laikas sutrumpintas 5–20 minučių. Nežiūrint į tai, kad 66 procentais padaugėjo prašymų dėl leidimų laikinai gyventi, sprendimų priėmimas vidutiniškai sutrumpėjo nuo 90–120 dienų iki 20–60 dienų,“ – vardijo E. Gudzinskaitė.

Išklausius Migracijos departamento direktorės pranešimo, pradėta ekspertų diskusija tema „Lietuvos migracijos politikos ateitis: vizija ir iššūkiai“. Joje pasisakė Lietuvos Respublikos Seimo Migracijos komisijos pirmininkė Vida Ačienė, socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė, vidaus reikalų viceministras Tautvydas Tamulevičius, VšĮ „Investuok Lietuvoje“ generalinis direktorius Mantas Katinas ir Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė.

Diskusijos dalyviai sutarė, kad ateities migracijos paslaugos turėtų tapti dar patogesnės vartotojams, kartu išlaikant aukštą valstybės įstaigų atliekamų funkcijų standartą.

Renginys baigėsi Migracijos departamento partnerių sveikinimais sėkmingai įveikus pirmuosius metus po pertvarkos.