Dažniausiai užduodami klausimai apie leidimų laikinai gyventi išdavimą per išorės paslaugų teikėją

Ne
rankos diskusijoje
2023-01-04

Ar teikiant dokumentus leidimui laikinai gyventi ir laukiant sprendimo reikės palikti savo pasą „VFS Global“ biure?

Ne, savo paso palikti biure nereikės. Klientas į biurą turės atvykti turėdamas visų dokumentų originalus tam, kad būtų tinkamai nustatyta jo tapatybė ir būtų galima pateikti prašymą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje. Atlikus būtinus formalumus pasas klientui bus grąžintas to paties vizito metu.

Per kiek laiko darbdavys turės įdarbinti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje gavusį darbuotoją, jei jam dar reikės sulaukti kurjerio, kuris pristatys jau pagamintą leidimo laikinai gyventi kortelę?

Šiuo metu darbdavys darbuotoją turi įdarbinti per du  mėnesius. Šis terminas nesikeičia.

Kokia kalba bus aptarnaujami klientai „VFS Global“ biuruose?

Visuose biuruose klientai bus aptarnaujami anglų kalba, o taip pat tos šalies, kurioje veikia minėtos kompanijos biuras, valstybine kalba.

Ar kitų valstybių, kuriose nėra „VFS Global“ biurų, piliečiai taip pat galės kreiptis į šios kompanijos biurus bei teikti prašymus išduoti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje?

Taip, į „VFS Global“ biurus užsienyje gali kreiptis ir kitų valstybių piliečiai, norintys gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje. Tiesa, reikia atminti, kad šiuo metu Lietuvoje yra įvesta nepaprastoji padėtis, todėl ,,VFS Global“ biuruose prašymai išduoti leidimus laikinai gyventi iš Rusijos ir Baltarusijos piliečių nebus priimami. 

Prieš kiek laiko rekomenduojama kreiptis į „VFS Global“ biurą studijas Lietuvoje ketinančiam pradėti studentui?

Kadangi maksimalus prašymo nagrinėjimo terminas yra 3 mėnesiai, būtent tokią laiko atsargą ir rekomenduojame pasirinkti planuojant keliones į Lietuvą su tikslu studijuoti. Be to, rekomenduojame tokiu atveju prašyti ne nacionalinės vizos, o leidimo laikinai gyventi, kuris studijų pagrindu išduodamas iškart dvejiems metams.

Ar gali darbdavys sumokėti už išorės paslaugų teikėjo paslaugas?

Teikiant prašymą leidimui laikinai gyventi gauti yra galimybė valstybės rinkliavą sumokėti iš anksto ir pridėti tai patvirtinančią pavedimo kopiją, tačiau už paties išorės paslaugų teikėjo „VFS Global“ paslaugas atsiskaitoma tiesiogiai minėtos kompanijos atstovams.

Kaip bus atsiskaitoma už kurjerio paslaugas?

Lietuvoje pagamintas leidimas laikinai gyventi bus perduotas „VFS Global“ kurjeriui, kuris jį pristatys klientui. Kurjerio paslaugos papildomai nekainuos, kadangi transportavimo kaštai yra įskaičiuoti į kliento aptarnavimo mokestį, kurį klientas turės sumokėti „VFS Global“ biure.

Ar prašymą leidimui laikinai gyventi Lietuvoje gali pateikti darbdavys?

Taip, tai galima atlikti MIGRIS sistemoje, tačiau svarbu atminti, jog pas išorės paslaugų teikėją į biurą su originaliais dokumentais turės atvykti tas asmuo, kuriam prašoma išduoti leidimą laikinai gyventi. Svarbu atminti ir tai, kad išrašytą leidimo gyventi kortelę, kai ji užsakyta per išorės paslaugų teikėją, atsiimti galės tik pats užsienietis – darbdavys paimti kortelės negalės.

Kaip dokumentus leidimui laikinai gyventi gauti turėtų pateikti vairuotojai, kuriems reikia gauti „95 kodą“, t.y. pradinės profesinės kvalifikacijos pažymėjimą, suteikiantį asmeniui teisę ES šalyse komerciniais tikslais verstis krovinių ir keleivių pervežimu?

Dokumentų pateikimo tvarka nesikeičia. Visais atvejais prašant leidimo laikinai gyventi Lietuvoje klientas privalo turėti ir pateikti dokumentų originalus ir/arba papildomų dokumentų kopijas, patvirtintas notaro. Turint omenyje, kad „95 kodą“ patvirtinantis diplomas išduodamas tik Lietuvoje, tokie asmenys šį dokumentą mūsų šalyje ir toliau gaus tokia pačia tvarka. Gali būti, jog komercinių reisų vairuotojams leidimo laikinai gyventi Lietuvoje gavimas per išorės paslaugų teikėją nebus tinkamas pasirinkimas, jei jie, būdami užsienyje, neturės originalaus „95 kodo“ diplomo arba notariškai patvirtintos jo kopijos. Pabrėžiame, kad nepakanka tik išklausyti vairavimo kursus – būtina gauti diplomą.

Migracijos departamentas leidimų laikinai gyventi išdavimo paslaugą per išorės paslaugų teikėją pristatė ir nuotolinėje konferencijoje, kurios metu atsakė į renginio dalyvių klausimus. Konferencijos įrašą galite peržiūrėti Migracijos departamento Youtube paskyroje:https://youtu.be/lcr2wh-Y_wM