Birželio 20 d. teikiami paskutiniai prašymai patvirtinti kvietimą

Ne
2019-10-13

Primename, kad š. m. birželio 20-oji yra paskutinė diena, kai užsienietį pakviesti atvykti į LR norintis kvietėjas turės pateikti elektroninį prašymą patvirtinti kvietimą. Nuo š. m. liepos 1 d., priėmus teisės aktų pakeitimus ir atnaujinus elektroninių paslaugų informacinę sistemą (EPIS), paprastėja užsieniečio kvietimo atvykti į Lietuvos Respubliką pateikimo procedūra – nereikės teikti prašymo kvietimui patvirtinti ir laukti, kol prašymas bus išnagrinėtas, norint pakviesti užsienietį pakaks užpildyti ir pateikti kvietimą – tarpininkavimo raštą Šengeno vizai gauti.Nauja tvarka siekiama paprastesnės ir trumpesnės kvietimo užsieniečiui atvykti į LR teikimo procedūros:

- neliks tarpinės grandies – kvietimo tvirtinimo migracijos tarnyboje;

- nereikės, teikiant kvietimą, gyvenamosios patalpos, kurioje užsienietis bus apgyvendintas, savininko (bendraturčių) sutikimo apgyvendinti užsienietį jam nuosavybės teise priklausančioje gyvenamojoje patalpoje;

- kvietimai bus teikiami nemokamai;

- nebus ribojamas teikiamų kvietimų skaičius.

Daugiau informacijos apie tarpininkavimo rašto Šengeno vizai gauti pildymą ir pateikimą galite rasti čia.

Migracijos departamentas tikisi, kad, supaprastinus prašymo kvietimui patvirtinti procedūrą, klientų aptarnavimas bus sklandesnis, ir iš anksto atsiprašo už nepatogumus pertvarkos laikotarpiu – nuo birželio 20-os iki liepos 1 dienos.