Aktuali informacija apie leidimų laikinai gyventi gavimą būnant užsienyje bei Lietuvoje

Ne
temporary residency permit in Lithuania example
2023-07-14

Liepos 1-ąją įsigaliojus įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pasikeitimams bei vidaus reikalų ministrei patvirtinus naują Nacionalinės vizos išdavimo tvarkos aprašą, pakeisti kai kurie pagrindai, kuriais remdamiesi užsieniečiai teikdavo prašymus nacionalinei vizai gauti.

Vieni svarbiausių pasikeitimų – nebeliko vadinamųjų laukimo vizų, o nacionalinės vizos nebeišduodamos užsieniečiams, kurių profesijos yra įtrauktos į Trūkstamų profesijų sąrašą. Užsieniečiai, norintys dirbti Lietuvoje, nuo liepos 1-oios privalo kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi išdavimo.

Migracijos departamentas teikia atsakymus į pastaruoju metu gautus aktualiausius klausimus šia tema.

Kur užsienietis, pvz., tolimųjų reisų vairuotojas, gali kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje išdavimo?

Tai galima padaryti per išorės paslaugų teikėją 34 užsienio valstybėse, kurių sąrašą galima rasti čia arba atvykus į Lietuvą ir asmeniškai apsilankius užsieniečius aptarnaujančiame Migracijos departamento padalinyje. Jų sąrašą galite rasti čia (atkreipkite dėmesį, kad užsieniečius aptarnaujantys padaliniai žemėlapyje pažymėti tamsiai mėlyna spalva).

Kokiu būdu užsienietis gali atsiimti jam išduotą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, jei prašymas teikiamas užsienio valstybėje per išorės paslaugų teikėją?

Tai padaryti galima dviem būdais. 

  1. Leidimo laikinai gyventi kortelė yra siunčiama į užsienį, o užsienietis jos atsiimti atvyksta į išorės paslaugų teikėjo padalinį.
  2. Leidimo laikinai gyventi kortelę galima atsiimti ir Lietuvoje, atvykus į užsieniečius aptarnaujantį Migracijos departamento padalinį. Svarbu atminti, kad tokiu atveju leidimą gyventi gali atsiimti tik pats užsienietis asmeniškai, o jo buvimas Lietuvoje turi būti teisėtas. Darbdavys už užsienietį šiuo atveju leidimo atsiimti negali.

Kokiu būdu užsienietis gali atsiimti jam išduotą leidimą laikinai gyventi Lietuvoje, jei prašymas pateiktas atvykus į Lietuvą bei apsilankius Migracijos departamente?

Tokiu atveju dokumento atsiėmimas galimas trimis būdais.

  1. Užsienietis pats asmeniškai atvyksta į Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyrių ir atsiima pagamintą dokumentą.
  2. Užsienietis, teikdamas prašymą leidimui laikinai gyventi Lietuvoje, išreiškia pageidavimą jau pagamintą dokumentą gauti per kurjerį. Tuomet dokumentas pristatomas kliento nurodytu adresu visoje Lietuvoje bei asmeniškai įteikiamas per kurjerį. Ši paslauga yra mokama – vieno dokumento pristatymas kainuoja 9.99 EUR.
  3. Užsienietis, teikdamas prašymą leidimui laikinai gyventi Lietuvoje, įgalioja darbdavį ar kitą asmenį atsiimti jau pagamintą dokumentą.

Ar darbdavys gali atvykti į Migracijos departamentą ir atsiimti pagamintą leidimą laikinai gyventi vietoje užsieniečio, jei prašymas buvo pateiktas užsienio valstybėje?

Tokios galimybės nėra. 

Jei užsienietis prašymą dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pateikė per išorės paslaugų teikėją, jau pagamintas dokumentas jam bus įteiktas tik asmeniškai. Tai bus padaryta arba išorės paslaugų teikėjo padalinyje užsienio valstybėje, arba Migracijos departamento klientų aptarnavimo skyriuje Lietuvoje, kuomet užsienietis legaliai atvyks į šalį atsiimti jam išduoto dokumento.

Migracijos departamentas taip pat rekomenduoja darbdaviams bei užsieniečiams atsakingai rūpintis bei paisyti išduotų leidimų laikinai gyventi galiojimo terminų.
Patariame kreiptis dėl leidimo laikinai gyventi Lietuvoje pakeitimo likus ne mažiau kaip 2 mėnesiams iki turimo dokumento galiojimo pabaigos.


Papildomos informacijos šia tema galima rasti ankstesniuose Migracijos departamento pranešimuose
 

Įsigaliojo naujas Nacionalinės vizos išdavimo tvarkos aprašas

Keičiama nacionalinių vizų išdavimo tvarka – nuo liepos pradžios tuo rūpinsis Migracijos departamentas

Aktuali informacija apie leidimų laikinai gyventi išdavimą per išorės paslaugų teikėją, atnaujintas DUK sąrašas