Skaičiuojama nuo: 2007-06-01
Iš viso apsilankė: 10646256
Šiandien apsilankė: 5532
Dabar naršo: 155
Spausdinti

2017-08-24  PATVIRTINTA NACIONALINĖS VIZOS IŠDAVIMO SEZONINIAMS DARBUOTOJAMS TVARKA

2017-08-23 įsigaliojo Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2017 m. liepos 5 d. įsakymas Nr. 1V-489/V-149 „Dėl Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministro ir Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2004 m. rugsėjo 2 d. įsakymo Nr. 1V-280/V-109 „Dėl Kvietimo patvirtinimo, dokumentų vizai gauti pateikimo, konsultacijų vykdymo, vizos išdavimo ar atsisakymo ją išduoti, jos pratęsimo ar atsisakymo ją pratęsti, jos panaikinimo ir Šengeno vizos atšaukimo, taip pat komercinių tarpininkų akreditavimo ir išorės paslaugų teikėjų pasirinkimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“ (toliau – Įsakymas) (TAR numeris – 13540, tekstą galite rasti čia).

Įsakymu nustatoma nacionalinės vizos išdavimo sezoniniams darbuotojams užsieniečiams tvarka. Pagal šią tvarką užsienietis, kuris atvyksta į Lietuvos Respubliką dirbti sezoninio darbo ir turi Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos užsieniečiui išduotą leidimą dirbti sezoninį darbą ilgesniam kaip 90 dienų laikotarpiui ar pratęstą leidimą dirbti sezoninį darbą, jeigu bendras laikotarpis viršija 90 dienų, arba užsienietis, kuris pateikė prašymą išduoti naują ar pratęsti leidimą dirbti sezoninį darbą, gali kreiptis dėl daugkartinės nacionalinės vizos gavimo.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad užsieniečiai, kurie turi leidimą dirbti sezoninį darbą trumpesniam kaip 90 dienų laikotarpiui, gali kreiptis dėl Šengeno vizos gavimo.

Įsakyme taip pat nustatyta, kad nuo š. m. rugsėjo 1 d. be kitų šiuo metu nustatytų užsieniečio, sveikatos draudimo reikalavimų (užsieniečio sveikatos draudimas turi garantuoti būtinosios medicinos pagalbos, kaip ji apibrėžiama Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme, išlaidų ir išlaidų, galinčių atsirasti dėl užsieniečio grąžinimo į užsienio valstybę dėl sveikatos priežasčių (transportavimo, įskaitant asmens sveikatos priežiūros specialisto (specialistų) palydą), apmokėjimą ir galioti visą užsieniečio buvimo ar gyvenimo Lietuvos Respublikoje laikotarpį) užsieniečio sveikatos draudimas turės galioti visose Šengeno valstybėse ir draudimo suma turės būti ne mažesnė kaip 30 000 eurų. Šis reikalavimas pateikti sveikatos draudimą patvirtinantį dokumentą bus netaikomas paskirtiems užsienio valstybių diplomatinių atstovybių, konsulinių įstaigų ir tarptautinių organizacijų atstovybių nariams, vykstantiems į Lietuvos Respubliką akreditacijai, ir jų šeimos nariams, taip pat užsieniečiams, turintiems diplomatinius pasus. 

 

Atgal