Spausdinti

2017-12-05  Migracijos departamente svečiavosi Europos prieglobsčio paramos biuro atstovai

Š. m. gruodžio 4–5 d. Migracijos departamente lankėsi Europos prieglobsčio paramos biuro (toliau – EPPB) atstovai.

EPPB, pradėjęs dirbti 2011 m., nuolat padeda valstybėms narėms įgyvendinti savo įsipareigojimus pagal bendrąją Europos prieglobsčio sistemą, taikyti galiojančias taisykles. Valstybės narės vis labiau naudojasi EPPB operacine ir technine pagalba, šiuo metu EPPB teikia pagalbą Italijai, Graikijai, Bulgarijai ir Kiprui.

Susitikimo metu EPPB atstovai informavo apie EPPB operacinės ir techninės pagalbos teikimą Italijoje, kuri vis dar susiduria su dideliu migrantų antplūdžiu (per 11 šių metų mėnesius bendras atvykusių skaičius yra 116 632), EPPB pagalba Italijoje apima nuo prieglobsčio prašytojų registracijos ir informacijos apie prieglobsčio procedūrą jiems teikimo iki prieglobsčio prašytojų, ypač nelydimų nepilnamečių, priėmimo pajėgumų stiprinimo. EPPB atstovai dėkojo Lietuvai, kuri solidariai prisideda prie pagalbos Italijai – 2016 metais 3 ekspertai iš Lietuvos vyko įgyvendinti EPPB pagalbos veiksmų Italijoje. Be to, Lietuva, rodydama solidarumą su Italija, perkėlė 29 prieglobsčio prašytojus iš Italijos.

Taip pat EPPB atstovai pristatė kuriamą Informacijos ir dokumentacijos sistemą, kurią sudarys valstybių narių išsamios, aktualios prieglobsčio procedūros ir prieglobsčio prašytojų priėmimo sąlygų apžvalgos.

Migracijos departamento valstybės tarnautojai pristatė prieglobsčio procedūrą Lietuvos Respublikoje, o išvykos į Pabėgėlių priėmimo centrą metu EPPB atstovai turėjo galimybę susipažinti su pabėgėlių integracija Lietuvoje. EPPB atstovai pažymėjo, kad prieglobstį gavusių užsieniečių priėmimo sąlygos Pabėgėlių priėmimo centre yra itin aukštos kokybės.

                                
                                  


 

Atgal